Dilsiz Filmi Dünya Prömiyerini Saraybosna’da Yaptı

Günün Haberi Türkiye
Yönetmenliğini Murat Pay’ın üstlendiği, TRT’nin ortak yapımlarından “Dilsiz” filminin dünya prömiyeri, 25. Saraybosna Film Festivali’nde yapıldı.

25’inci Saraybosna Film Festivali devam ediyor. Festivalde TRT’nin ortak yapımı olan “Dilsiz” filminin dünya prömiyeri yapıldı. Filmin yönetmeni Murat Pay ve film ekibi de festivaldeydi.

Ozan Çelik, Mim Kemal Öke, Vildan Atasever, Emin Gürsoy’un da rol aldığı film, usta hattat ile genç ressamın yollarının kesişmesini konu alıyor.

Yönetmen Murat Pay, “Filmin konusu ve Saraybosna’nın da sahip olduğu geçmişten dolayı bir örtüşme var. Bu ikisi örtüştüğü için filmin Saraybosna’da yer alması anlamlı ve güzel” dedi.

Saraybosna’nın Ulusal Tiyatro binasında gösterilen film sinemaseverlerden büyük ilgi gördü. Bu tip projeleri gerçekleştirmenin çok zor olduğunu belirten Pay, şunları söyledi: “TRT’nin ortak yapım desteği var. Zaten bu tip destekler gerçekleşmese bizim böyle projeleri tamamlama şansımız olmaz. Bu yönüyle TRT’ye teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up