DiCaprio’dan Rekor Bağış

Hollywood

Çevre duyarlılığıyla bilinen dünyaca ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, kendi adıyla kurduğu çevre vakfına 45 milyon lira bağışladı. Oyuncu, 1998 yılından bu yana vakfa yaklaşık 170 milyon lira bağışlamış oldu.

Oscar’ına layık görülen Leonardo DiCaprio, çevre sorunlarının çözümü için gösterdiği duyarlılıkla da takdir topluyor.
İklim değişikliği konusundaki duyarlılığıyla bilinen DiCaprio, Riverkeeper 50. Yıl Balosu’nda, kendi adını taşıyan vakfa 15,6 milyon dolar (yaklaşık 45 milyon lira) bağışladı.
41 yaşındaki oyuncu, iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olmak ve çevre koruma programlarını finanse etmek için kurduğu vakfın gecesinde yaptığı konuşmada, “Bugün dünyanın en acil çevre sorunlarından bazılarını çözmeye yardımcı olmak için hayati önemde bağış toplama ve stratejik ortaklıklar seviyesini artıyoruz” dedi.

DiCaprio, son bağışıyla birlikte 1998 yılından bu yana vakfa 59 milyon dolar (yaklaşık 170 milyon lira) bağışlamış oldu.
Oyuncu, bağış toplama işlerine yardım etmesi için Leonardo DiCaprio Vakfı’nın başına Terry Tamminen’i atadı.
“Bu kritik zamanda, Terry’nin bize katılmasından dolayı mutluyuz” diyen sadık çevre gönüllüsü oyuncu, bu yılın başlarında, iklim değişikliği ile mücadeleye yardım ettiği için Papa Francis’i ziyaret edip ondan övgüyle söz etmişti.

DiCaprio’dan Birleşmiş Milletlere: Bahaneler Üretmeyin!

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up