DiCaprio’dan Küresel Isınmaya Dikkat Çeken Teşekkür Konuşması

Dünya

The Revenant (Diriliş) filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen Leonardo DiCaprio, 2015 yılının dünya tarihinde kaydedilen en sıcak yıl olduğuna dikkat çekti.

Leonardo DiCaprio ilk Oscar konuşmasında: “İklim değişikliği gerçek, şu anda yaşanıyor. Tüm türlerin karşısındaki en büyük tehdit. Birlikte çalışmalı ve büyük firmalar için değil tüm insanlık, yerliler ve bu değişiklikten en çok etkilenen milyarlarca insana destek vermeliyiz. Şirketleri temsil eden liderlere ihtiyacımız yok. Çocuklarımızın çocukları için, sesi hırs politikası tarafından boğulmuş olanlar için. Bu muhteşem ödül için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Gelecek kuşakların devamı için dünya liderlerini ve tüm insanlığı ortak hareket etmeye davet eden DiCaprio’nun bu sözleri salonda büyük alkış aldı ve konuşması 190 bin kez like aldı, 150 bin defa ise retweetlendi.

İşte o konuşma…

Bu arada DiCaprio, 2014 yılında 6 haftada gibi kısa bir zamanda 6 kez özel jetiyle Los Angeles-New York arasında seyahat ettiği için eleştiriliyor.

AYIYA TEŞEKKÜR ETMEDİ, TEPKİ ÇEKTİ 

DiCaprio’nun çevreci konuşması beğeni topladı ancak, 42 yaşındaki aktörün rol arkadaşı ayıya teşekkür etmemesi sosyal medyada ti’ye alındı. Çünkü büyük çoğunluk DiCaprio’nun Oscar’ı “ayı ile dövüştüğü” sahne sayesinde kazandığı görüşünde…

dicaprio-banner

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up