DiCaprio Mevlana Rolünü Reddetti

Günün Haberi Hollywood

Geçtiğimiz günlerde David Franzoni’nin yazdığı Mevlana senaryosu gündeme bomba gibi düşmüş, adı filmin başrolü için geçen Leonardo DiCaprio da İyi-kötü birçok tepki almıştı. Yapımcılar Mevlana rolü için DiCaprio’nun kapısını çaldı ancak DiCaprio olumlu cevap vermedi.

Şems’i oynaması düşünülen Robert Downey Jr cephesinden ise henüz bir ses yok.

Franzoni, gazeteye verdiği demeçte Mevlana için “Shakespeare gibi biri. Olağanüstü bir yeteneği ve içinde yaşadığı toplum için olağanüstü önemi var. Böyle kişiler her zaman incelenmeye değer” demişti.

Guardian gazetesi ise Mevlana’yı, “Gençliğinde, Moğol istilasından kaçmak için bugünkü Afganistan’da bulunan memleketinden kaçmak zorunda kalan bu öğretmen ve Sufi şair Bağdat, Mekke ve Şam’a gittikten sonra ailesi ile Konya’ya yerleşiyor ve geç yaşa kadar yaşamış” diyerek tanıtmıştı.

DiCapriolu ya sa DiCapriosuz bir Mevlana filmi geleceği kesin ancak nasıl bir film olacağı şimdiden merak konusu. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up