Devlet Tiyatroları’nın Repertuvarı Açıklandı

Manşet Türkiye

Devlet Tiyatroları’nın tartışılan repertuvarı belli oldu!

Geçtiğimiz günlerde Genel Müdür Vekili Nejat Birecik’in “Milli, manevi duyguları pekiştirmek için hümanist vatan milliyetçisi sanatçılar olarak vatan bütünlüğüne, birliğine katkıda bulunmak amacıyla sadece yerli oyunlarla sahnelerimizi açıyoruz” açıklamasıyla gündeme gelen Devlet Tiyatroları’nın (DT) yeni sezon repertuvarı belli oldu. 

Sezon boyunca Devlet Tiyatroları’nda yabancı oyunlar da sahnelenecek. Hatta iki sahnede açılış da yabancı oyunlarla yapılacak.’Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’, ‘Felatun Bey ile Rakım Efendi’, ‘Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe’, ‘Oyunlarla Yaşayanlar’, ‘Rumuz Goncagül’ gibi Türk tiyatrosunun ölmez eserleri bu yıl Devlet Tiyatroları sahnelerinde izleyiciyle buluşacak.

Sezonun yabancı oyunları arasında ise William Shakespeare’den Fırtına, Dominique Durvin ve Helene Prevost’tan ‘Çamaşırhane, Almir İmirseviç’ten ‘Eğer Bu Bir Film Olsaydı’ ile Julie Jensen’dan ‘Annemin Son Çılgınlıkları’ dikkat çekiyor.Programın ayrıntılarına Devlet Tiyatroları’nın internet sitesinden ulaşmak mümkün.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up