Derviş Zaim’in Yeni Filmi ‘Balık’ 17 Ekim’de Vizyonda

Yakında

Yapımcılığını Marathon Film’in üstlendiği “Balık “ filmi 17 Ekim’de vizyona giriyor.

Yazar ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği Balık filminin başrollerini Bülent İnal ve Sanem Çelik paylaşıyor. Filmde Gizem Akman, küçük oyuncu Myroslava Kostyeva, Nadi Güler, Zafer Altun, Rıza Sönmez, Nihal Türkdönmez, İpek Zeylan, Adnan Tunalı, Ömer Naci Topcu, Levent Uzunbilek, Coşkun Tamer, Melih Sezgin gibi başarılı oyuncular  performanslarıyla göz dolduruyor.

İnsan doğa ilişkisi üzerine odaklaklanan Balık,  Derviş Zaim’in sekizinci uzun metrajlı sinema filmi olma özelliğini de taşıyor.

Filmde, göl kıyısında küçük ve güzel bir köyde yaşayan balıkçı ailesinin hayatı doğa ile savaşa girişince yön değiştiriyor.

derviş zaim balık

Yönetmen Görüşü:

Balık, doğa ile arasına eski zamanlarla kıyaslandığı zaman daha fazla mesafe koyduğuna inandığım insanoğluna, doğaya karşı işlediği kabahati, mütevazi bir anımsatma girişimi olarak nitelenebilir.

Balık projesi, doğanın hor kullanılmasını ve insanın bundan zarar görmesi meselesini konu ediniyor. Çünkü şu an itibarı ile insanoğlunun karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlardan birinin (belki de birincisinin) doğa ile ilişkisini bir türlü sürdürülebilir bir dengeye kavuşturmaması olduğunu düşünüyorum. Ancak bu filmi yaparken seyir zevki vermesi için de ayrıca gayret ettiğimizi, seyirciyi memnun edecek bir film ortaya çıkarmaya çalıştığımızı belirtmek gerekiyor.

Daha önce her ikisi ile çalışma şansına sahip olduğum Sanem Çelik (Filler ve Çimen) ve Bülent İnal (Cenneti Beklerken) ile bu projede yeniden beraber olmaktan dolayı memnunum. Bu isimlere, projenin başında yeni tanıştığım son derece yetenekli Gizem Akman ve Mirsalava Kosteyeva adlı oyuncuları da eklemem gerek. Öte yandan yeni rol verdiğim iki insan, Melih Sezgin ve Coşkun Tamer, de performansları ile göz doldurdular. Bu oyuncuların senaryoyu kanlı canlı hale getirme sürecinde hem kendi yeteneklerini sergileme, hem de özveri ile bir ekip ruhu oluşturma çabalarına şahit olma mutluluğunu yaşadım.

Oyunculara, ekibe, projeye maddi destek veren Kültür Bakanlığına Sinema Genel Müdürlüğüne, bizi yalnız bırakmama inceliğini gösteren Sarten AŞ’ye, Sn Zeki Sarıbekir ile Branimir Mladenov beylere, KKTC Cumhurbaşkanlığı, KKTC Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı’na, Bursa Valiliği’ne, Nilüfer Belediyesine, çekimleri yaptığımız Gölyazı köyü halkına katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up