Kısa Film ‘Derin Nefes Al’ New York’ta

Kısa Filmler

b6-derin-nefes-al

Kısa film ′Derin Nefes Al′, New York’ta New Directors/New Films’e seçildi.

Nesrin Cavadzade, Celal Kadri Kınoğlu, Ercan Kesal ve Mine Tüfekçioğlu’nun başrollerini paylaştığı 8 dakikalık kısa film ‘Derin Nefes Al’ New York’ta Film Society of Lincoln Center ve Museum of Modern Arts (MoMA) işbirliği ile düzenlenen New Directors/New Films’a seçildi.

Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin bu yıl ilk kez vereceği Mor Kamera Umut Veren Kadın Sinemacı Ödülü de Derin Nefes Al ile Başak Büyükçelen’e lâyık görüldü.
‘Derin Nefes Al’, Mart ayında New York’taki gösteriminden hemen önce ülkemizde Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali ve Akbank Kısa Film Festivali’nde, Nisan ayında da Hisar Kısa Film Seçkisi kapsamında Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde izleyici ile buluşacak.
Filmin kısaca konusu şöyle:
“Modern bir ailede yetişmiş genç bir kız, ailesi tarafından zorla bekâret kontrolüne götürülür. Psikolojik ve fiziksel olarak çok travmatik olan bu muayene, kızın kendi vücudu üzerinde kontrol sahibi olmadığını fark etmesine neden olur. Artık o, vücudunun kontrolünü ele geçirmek için her şeyi yapacaktır.”

 

filmarasidergisi.com

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up