“Deniz Seviyesi” 7 Kasım’da Sinemalarda

Türkiye

Deniz Seviyesi (3)

Adana’da bu yıl 15 – 21 Eylül tarihlerinde gerçekleşen 21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde Altı dalda ödül kazanan “Deniz Seviyesi” 7 Kasım’da beyaz perdede izleyicilerle buluşacak.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Esra Saydam ve Nisan Dağ’ın ilk uzun metrajlı filmi olan Deniz Seviyesi, Türkiye prömiyerini 33. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışmada yaptıktan sonra, geçtiğimiz hafta 21. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde gösterildi. Jüri başkanlığını Reha Erdem’in yaptığı ulusal yarışma bölümünden En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Müzik, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Kurgu ödüllerini kazanan filmin uluslararası prömiyeri 28 Eylül Pazar günü Londra’nın Bağımsız Film Festivali Raindance’de gerçekleştirildi.

Aradaki okyanuslara rağmen geride bırakılamamış bir aşkın, geçmiş ve şimdiki zaman arasında sıkışıp kalmış bir kadının iyileşme ve büyüme hikâyesinin anlatıldığı Deniz Seviyesi’nin başrollerini Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar ve Jacob Fishel paylaşıyor.

ABD ve Türkiye ortak yapımı filmin görüntü yönetmenliğini John Wakayama Carey üstlenirken; sanat yönetmenliğini Neslihan Arslan, kurgusunu ise Özcan Vardar gerçekleştirdi.

Çekimleri New York ve Ayvalık’ta gerçekleştirilen Deniz Seviyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği aldı. Ayrıca 32. Uluslararası İstanbul Film Festivali sırasında gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar ortak yapım platformuna ve 2013’de Fransa’da gerçekleşen Les Arcs Avrupa Film Festivali’nin Work in Progress bölümüne seçildi.

Filmin Konusu

Damla, senelerdir New York’ta yaşayan başarılı bir iş kadınıdır. Onu seven Amerikalı kocası ve karnındaki 6 aylık bebeğine rağmen Damla mutsuzdur, aklı hala geçmiştedir ve anne olmaya hazır değildir. Çocukluğunu geçirdiği yazlık evi kuzeninin satacağını öğrenince, Damla kocasıyla beraber Ayvalık’a gider. Damla’nın kendisi ve geçmişi ile barışabilmesi için, yıllar önce orada bıraktığı Burak’a ondan senelerce sakladığı sırrını anlatması gerekir…

YENIdeniz seviyesi FINAL.indd

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up