Deniz Gamze Ergüven İmzalı ‘Kings’ten İlk Fragman

Hollywood Manşet
Deniz Gamze Ergüven İmzalı ‘Kings’ten İlk Fragman

Türk asıllı Fransız yönetmen Deniz Gamze Ergüven‘in yönettiği Hollywood yapımı Kings’ten ilk fragman yayınlandı.

Başrollerini Halle Berry ve Daniel Craig‘in paylaştığı film, 1992 yılında Afro-Amerikan Rodney King’i darp eden polislerin serbest bırakılmasıyla başlayan Los Angeles olaylarını konu ediniyor. . Filmin kadrosunda ayrıca Issac Ryan Brown, Lamar Johnson, Kaalan “KR” Walker ve Rachel Hilson gibi oyuncular da yer alıyor.

Filmin konusu

Sokak çocuklarına karşı zaafı olan Millie (Halle Berry) çok çalışan yalnız bir annedir. Halihazırda sekiz çocukla birlikte yaşayan Millie bir yenisini daha eve getirir. Serseri bir mayın olarak tanımlanabilecek komşusu Obie (Daniel Craig) ise çoğunlukla Afrikalı Amerikanların, Latinlerin ve Korelilerin yaşadığı mahalledeki tek beyazdır. Irksal gerilim artarken, Millie ve Obie beklenmedik bir ittifak içine girer. Rodney King’i darp eden dört polisin serbest bırakılmasıyla başlayan olaylar sırasında, ikili kaosun hakim olduğu şehirde Millie’nin çocuklarını sağ salim eve döndürmeye çalışır.

Kings, 27 Nisan 2018’de Amerika’da vizyonda olacak. Ülkemizde ise 11 Mayıs 2018‘de gösterime girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up