Denis Villeneuve, Dune Filmindeki Paul Atreides Karakterini Michael Corleone’ye Benzetti

Günün Haberi Hollywood
Denis Villeneuve, Dune’da Timothée Chalamet’in hayat verdiği Paul Atreides karakterinin Michael Corleone’ye benzediğini söyledi.

Sinema dünyasının merakla beklenen filmi Dune’dan yeni görseller paylaşılmaya devam ederken, yönetmen Denis Villeneuve filmde yer alan Paul Atreides karakterine dair ilginç bir yorumda bulundu.

Empire dergisine konuşan Villeneuve, Timothée Chalamet’in hayat verdiği Paul Atreides karakterinin Michael Corleone’ye benzediğini söyledi. Konu hakkında Villeneuve, “Paul, bir Dük oğlu olduğu için sıkı bir ortamda ağır bir eğitimle yetiştirildi. Ama gerçekten hayalini kurduğu şey bu muydu? Karakterin çelişkisi burada. Paul’u The Godfather’daki Michael Corleone’ye benzetiyorum. İkisinin de çok trajik bir kaderi var.” sözlerini dile getirdi.

Senaryosunu Villeneuve’le birlikte Eric Roth ve Jon Spaihts‘in kaleme aldığı filmin yapımcılığını Warner Bros. üstleniyor.

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Dune‘un 18 Aralık’ta vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: IndieWire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up