Denis Villeneuve Dune Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı

Diziler Manşet

Dune uyarlamasını beyaz perdeye aktaracak olan yönetmen Denis Villeneuve, aynı evrende geçecek olan Dune: The Sisterhood dizisi için de hazırlıklara başladı.

Bilim kurgu edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Frank Herbert’ın Dune kitabı Denis Villeneuve tarafından yeniden beyaz perdeye uyarlanacak. Geçtiğimiz aylarda açıklanan oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmde başlıca rolleri Timothée Chalamet, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin, Jason Momoa, Oscar Isaac, Zendaya gibi oyuncular paylaşacak.

Sicario, Arrival ve Blade Runner 2049 gibi etkileyici filmlere imza atan Denis Villeneuve‘ün yönettiği filmin senaryosunu yönetmen ile birlikte Eric Roth ve Jon Spaiths kaleme aldılar.

Çekimleri şu sıralar Ürdün ve Budapeşte’de gerçekleşen çekimleri şu sıralar devam eden film 2020 yılında sinemaseverler ile buluşacak.

Legendary, Denis Villeneuve tarafından film serisine dönüştüreceği Dune serisine alternatif olarak yeni bir dizi hazırlayacak. Dune: The Sisterhood adını taşıyan bu dizi, filmin dağıtımcısı olan Warner Bros.’u da çatısı altında barındıran WarnerMedia’dan ilk sezon için resmi onayı aldı. Denis Villeneuve ve Jon Spaiths ortaklığında hazırlanacak dizi, WarnerMedia‘nın yakında açılacak yeni dijital platformunda yayınlanacak.

Jon Spaiths’in kaleme alacağı dizinin ilk bölümünün yönetmen koltuğuna Villeneuve oturacak. Yönetmen aynı zaman dizinin yapımcıları arasında da yer alacak.

Herbert’ın yarattığı Dune evreninde geçen dizi; kadınlardan oluşan gizemli bir tarikat olan Bene Gesserit’in hikâyesini anlatacak. Vücut ve zihinlerine hükmetme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip olan Bene Gesserit, The Imperium’un karmaşık politik ilişkileri ve feodal yapısı içinde ayakta durmayı başarırken, adım adım hayata geçirdikleri planları onları esrarengiz bir gezegen olan Arrakis’e, ya da daha çok bilinen adıyla Dune’a götürecek.

Dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up