Deleuze’ün Felsefesinde Hafıza ve Sinema

Etkinlikler

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi, Ekim ayında başlattığı “SanatHafıza” program dizisinin ikinci oturumunda Prof. Dr. Mahmut Mutman’ı konuk ediyor.

 

“Deleuze’ün Felsefesinde Hafıza ve Sinema” programında, önce Deleuze’ün Bergson’dan alarak geliştirdiği hafıza kavramı açıklanacak, daha sonra ise bu kavramın sinema kitaplarındaki imge kuramı ile bağlantısı ele alınacak.

SanatHafıza 2

Deleuze’ün Felsefesinde Hafıza ve Sinema

Prof.Dr.Mahmut Mutman

 

29 Kasım 2012 Perşembe, 18.00

Bilim ve Sanat Vakfı, Zeyrek Salonu

 

Mahmut Mutman kimdir?

İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde çalışmakta ve Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans Programı’nın koordinatörlüğünü yapmaktadır. Cultural Critique, Postmodern Culture, Toplum ve Bilim, New Formations, Rethinking Marxism, Anthropological Theory, Radical Philosophy, Third Text ve Parallax dergilerinde yayınlanmış çalışmaları, Oryantalizm, Hegemonya ve Kültürel Fark başlıklı bir derlemesi vardır. The Politics of Writing Islam: Voicing Difference başlıklı bir çalışması Continuum yayınları tarafından yayınlanacaktır. Mutman, Politics of Culture, Photography and Culture ve Cultural Studies dergilerinin danışma kurulu üyesidir.

www.bisav.org.tr

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up