Defne’nin Bir Mevsimi Cannes Yarışında

Türkiye

Mehmet Öztürk ve romancı Bedii Gümüşlü yazdığı projesi dünyanın en önemli festivalinin film pazarında yer almak için yarışıyor.

defnenin bir mevsimi cannes

120’den fazla projenin başvuru yaptığı yarışmanın sonucu mart ayında açıklanacak. Seçilen film projeler, Fransa’da, “Dünya Sinemaları” (Les cinémas du monde) programında, 13-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Cannes Film Festivali – Film Pazarı’nda sunulacak.

Senaryosunu ‘Kentte Sinema Sinemada Kent’ isimli kitabı yayına hazırlayan isimlerden olan Mehmet Öztürk ve romancı Bedii Gümüşlü’nün yazdığı proje ‘Defne’nin Bir Mevsimi’ adını taşıyor.  Filmin yönetmenliğini de Mehmet Öztürk üstleniyor.

Yarışmaya Türkiye’den aday gösterilen ‘Defne’nin Bir Mevsimi’ adlı projenin öyküsü Hatay’ın Antakya, Defne, Samandağ ve Yayladağı ilçelerinde geçiyor.

Proje danışmanlığını senarist, yapımcı, oyuncu Ercan Kesal üstlendiği ‘Defne’nin Bir Mevsimi’nin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran yapacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up