Dedemin Hayalleri’ne Miniklerden Gala

Kısa Filmler Manşet

Bursa Osmangazi Kükürtlü Ticaret Sanayi Odası İlköğretim Okulu öğrencileri, kısa filmlerini sinemaseverlerle paylaştı.

İnSanat Derneği, 16mm Sinema Atölyesi’nin kendileri için açtığı özel sinema atölyesi çalışmasına katılan miniklerin çektiği 15 dakikalık “Dedemim Hayalleri” adlı kısa filmin galası, Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde yapıldı. Çok sayıda sinemaseverin katıldığı galada, İnSanat bünyesinde çekilen Yar ve Nevmid adlı ödüllü okul filmleri de izleyicilere sunuldu. Hem kamera önü, hem de kamera arkasında görev alıp, bir filmin çekilme aşamalarını bizzat uygulayarak öğrenme fırsatı bulan ortaokullu miniklere çektikleri filmin DVD’si ile katılım belgeleri törenle verildi.

Galada düzenlenen törene katılarak minik sinemacıların heyecanına ortak olan Bursa Vali yardımcılarından Mustafa Güney, miniklerin performansı karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çocuklara sinema eğitimi vererek, Bursa’da önemli bir görev üstlenen İnSanat Sinema Derneği başta olmak üzere Kükürtlü Ticaret Sanayi Odası İlköğretim Okulu ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Saatlerce konuşarak anlatılabilecek konuları bir kısa filmle çok etkili şekilde anlatılabileceğini kanıtladılar. Hepsini kutluyorum” dedi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up