Deauville’de Ödüller Sahiplerini Buldu

Festivaller

Deauville Amerikan Film Festivali 2013

Bu yıl 39.‘su düzenlenen Deauville Amerikan Film Festivali’nde ödüller dağıtıldı.

En İyi Film Ödülü Kelly Reichardt’ın yönettiği özgün adı ‘Night Moves’ olan ‘Gece Hareketleri’ adlı filme layık görüldü. ‘Gece Hareketleri’, nefret ettikleri endüstri kültürünün güç kaynağını temsil eden hidroelektirik santralini sabote etmeye çalışan üç radikal çevrecinin hikayesini anlatıyor.

Festivalde Jüri Özel Ödülü ise, iki filme birden, Sam Fleischner’in ‘Kapanan Kapılara Dikkat’ (Stand clear of the closing doors) ve J.C. Chandor’un ‘Herşey Yok Oldu’ (All is Lost) isimli filmlere verildi.

Uluslararası Kritik Ödülünü ise Chris Eska’nın ‘The Retrieval’ isimli filmi kazandı. Festivalde yarışan 27 yaşındaki genç yönetmen Ryan Coogler ‘Fruitvale Station’ isimli filmi ile En İyi Gelecek Vaadeden Yönetmen ödülüne layık görüldü.

Sam Fleischner’in Jüri Özel Ödülü kazanan filmi ‘Kapanan Kapılara Dikkat’, ekonomik zorluklar içindeki ailesinden kaçıp, yeraltı metro hatlarında zorlu bir yolculuğa çıkan otistik bir gencin hikayesini çarpıcı bir biçimde anlatıyor.

Deauville Amerikan Film Festivali 2013

Euronews

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up