‘Dead Island” bilgisayar oyunu film oluyor!

Türkiye

Kendisiyle olmasa bile tanıtıcı fragmanıyla heyecan uyandıran bilgisayar oyununun sinema hakları satın alındı.

Çok satan seri The Hunger Games uyarlamasıyla 2012’i bekleyen Lionsgate stüdyosu, bu sefer oyun dünyasından önemli bir başka satın almayla daha gündemde. Yapılan resmi basın açıklamasıyla stüdyo, çok satan Dead Island oyununun sinema haklarını aldığını duyurdu. Turistik bir adada başlayan zombi terörünü anlatacak olan filmin ilhamını aldığı oyun, ününü aslında tanıtıcı fragmanına borçlu.

İki günde 10 milyon kullanıcı tarafından seyredilen, reklam camiasının Oscar’ı olarak kabul edilen Cannes Lions’da Altın Aslan kazanan ve Adweek’in geleneksel Dünya’nın En İyi Reklamları listesine giren tanıtım fragmanı, oynayanlar tarafından oyunla pek bir alakası olmadığı yönünde eleştirilse de, bir film projesine ilham verebilecek kadar etkileyici.

Adada geçecek olan filmde, zombilerden kaçmaya ve kendilerini korumaya çalışan insanlar, tıpkı oyunda olduğu gibi sadece adada bulunan doğal silahlara sahip olacak. Oyunun fragmanında olduğu gibi zombi türüne yaratıcılık katma vaadiyle ortaya çıkan projenin henüz yönetmeni, senaristi ve oyuncu kadrosu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

 

  beyazperde

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up