David Lynch Yeni Dune Filminin İlgisini Çekmediğini Söyledi

Hollywood
David Lynch, verdiği bir röportaj sırasında Denis Villeneuve imzalı Dune filmine hiçbir ilgisi olmadığını açıkladı.

Eraserhead, The Elephant Man, Blue Velvet, Mulholland Dr. gibi filmlerle sinema dünyasında iz bırakan David Lynch, verdiği bir röportaj sırasında Denis Villeneuve‘ün Aralık ayında vizyona girecek Dune filmine karşı hiçbir ilgisinin olmadığını açıkladı. Lynch, sinema tarihinde Frank Herbert’ün meşhur romanını beyaz perdeye uyarlayan ilk yönetmendi.

1984 yılında vizyona giren Dune filmi, Lynch için büyük bir başarısızlığa neden olmuştu. The Hollywood Reporter’a konuşan yönetmen, “Bu benim için bir gönül yarasıydı. Bu bir başarısızlıktı ve filmin son kurgusuna bile katılamadım. Bazı bölümlerini çok seviyorum ama benim için tam bir başarısızlıktı.” dedi.

Lynch’in Dune filmi, vizyona girdikten sonra eleştiri oklarına maruz kalmıştı. Filmin yapımcılarıyla arasında olan sürtüşmenin yanı sıra Lynch, düşük bütçe nedeniyle de ucuz görüntüler kullanmaya itildiğini söylemişti.

Denis Villeneuve‘nün imzasını taşıyan Dune filminin oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin, Jason Momoa, Oscar Isaac, Zendaya gibi yıldız isimler bulunuyor. Film, 18 Aralık 2020 tarihinde vizyona girecek.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up