David Fincher’ın Yeni Projesi Belli Oldu

Günün Haberi

David Fincher, Citizen Kane’in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan Netflix filmi Mank’ın yönetmenliğini üstlenecek. Filmde Mankiewicz’i Gary Oldman canlandıracak.

Seven, Fight Club, Gone Girl gibi beğeni kazanan filmlere imza atan David Fincher, Netflix ile olan projelerine bir yenisini daha ekliyor. Son olarak Deadpool‘un yönetmeni Tim Miller ile Netflix için hazırladığı kısa animasyon dizisi Love, Death & Robots‘un ardından Citizen Kane‘in senaristi Herman J. Mankiewicz‘in hayatını filme çekecek.

Orson Welles‘in 1941 yapımlı kült filmi Citizen Kane‘in orijinal senaryosunu kaleme alan Herman J. Mankiewicz’in çevresinde gelişen hikâyeyi anlatacak olan Mank, Fincher’ın 2003 yılında hayatını kaybeden babası Jack Fincher’ın yazdığı bir senaryoya dayanacak. Film, Citizen Kane’in senaryo sürecine ve başarılı bir film olmasına rağmen Akademi’de tek karşılık bulan yanın senaryosu oluşuna yakından değinileceği belirtiliyor.

Filmde ünlü senariste Oscar ödüllü usta oyuncu Gary Oldman hayat verecek. Siyah beyaz formatta çekilecek olan filmin prodüksiyonuna Kasım ayında başlanması bekleniyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up