David Fincher Yeni Bir Netflix Dizisi Hazırlayacak

Diziler
David Fincher, Chinatown filminin öncesinde geçenleri konu alacak yeni bir dizi için Netflix ile anlaştı.

Şu sıralar Citizen Kane’in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan Netflix filmi Mank’ın çekimleri ile ilgilenen David Fincher, yeni projesini belirledi.

Usta yönetmen, Netflix çatısı altında Chinatown filminin öncesinde geçenleri konu alacak yeni bir dizi için hazırlıklara başlayacak. Chinatown filminin Oscar ödüllü senaristi Robert Towne ile birlikte çalışacak olan David Fincher, aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstlenecek.

Roman Polanski’nin yönettiği 1974 yapımı film, izleyicileri 1930’ların Los Angeles’ına götürüyor ve sıradan bir yasak ilişki davası aldığını düşünürken kendisini bir anda ölümcül bir komplonun içinde bulan özel dedektif Jake Gittes’in hikâyesini anlatıyor. Fincher ve Towne tarafından hazırlanan prequel dizisi ise filmde Jack Nicholson tarafından canlandırılan Jake Gittes’in gençlik yıllarına odaklanacak ve Gittes’in zenginlerin ve yozlaşmış politikacıların hüküm sürdüğü bu şehirde dedektiflik kariyerine başlamasını anlatacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up