David Bradley: Sahneyi 70 Kez Tekrarladık

Diziler
Game of Thrones’un Walder Frey’i David Bradley, tarihinin en acımasız sahnelerinden biri kabul edilen Kızıl Düğün sahnesinin 70 kez tekrarlandığını açıkladı.

Game of Thrones‘ta Walder Frey‘i oynayan David Bradley üçüncü sezonda üç ana karakterin ölümüyle sonuçlanan Kızıl Düğün bölümünde ön plana çıkıyordu. Sahnede zorlandıklarını vurgılayan Bradley şu ifadeleri kullandı: “Kızıl Düğün posta kutuma geldiğinde bakıp ‘Ah, işte bu biraz farklı olacak’ diye düşündüm. Sekansı çekerken bile ‘bu kimisini heyecanlandırıp galeyana getirecek’ diye düşünüyordum çünkü birçok favori karakterden kurtuluyordum. Ama kesinlikle bölümün akabinde gelen tepkiye hazırlıklı değildim.”

Bradley, “Tek yapmam gereken 4 sayfalık bir konuşmayı hatırlamak, ki bu konuşmayı bir günde 70 kez yapmak zorunda kaldım, herkesi tanıtmak ve ekmek ve tuzla karşılamaktı. Bundan sonra diğerleri bütün o insanları katletme işine girişirken ben sadece arkama yaslanıp sahte şarabımı yudumlayacaktım. Sadece orada oturup keyfini çıkarmak durumundaydım” dedi.

Kızıl Düğün, dizide 5 Kralın Savaşı sırasında geçen ve kuzeyin kralı Robb Stark’ın, annesi Catelyn Tully’nin ve 3 bin 500 sancaktarlarının neredeyse tümünün katledilmesiyle sonuçlanan bir evlilik sahnesiydi.


Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up