Darüşşafakalı Öğrencilerin 2 Kısa Filmine Avrupa’dan Ödül

Festivaller

darussafaka

Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri hazırladıkları 2 kısa filmle, Avrupa’da yaşayan 13-30 yaş arası gençler arasında gerçekleştirilen “Avrupa’nın Yıldızları” Kısa Film Yarışması’nda ilk 10’a kalarak ödül almaya hak kazandı.

Avrupa Birliği’nin tüm Avrupa ve ötesindeki 13-30 yaş arasındaki gençlerin katılımını hedeflediği 14 Aralık 2014 – 21 Ocak 2015 tarihleri arasında düzenlenen “Avrupa’nın Yıldızları Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencilerinden 11. sınıf öğrencileri Oğuz İzzet Uz – Furkan Şahin dördüncü ve Ayşegül Türk – Zeynep Alemdağ ise dokuzuncu olarak ilk 10’da yer aldı.

Darüşşafakalı öğrencilerin toplumlarına, ülkelerine ya da Avrupa Birliği’ndeki politik karar alma sürecine etki edebilmek için “Avrupa’ya yaratıcı bir yol gösterme” isteklerini anlatan kısa filmler, çevrimiçi oylama, halk oylaması ve jüri oylamasıyla belirlendi.

Finali 31 Mart tarihinde Lüksemburg ve Londra’da gerçekleşen yarışmada çevrimiçi oylama ile Türkiye’den Darüşşafakalı öğrencilere destek verildi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up