Dario Argento’nun Yeni Filminin Müziklerini Daft Punk Besteleyecek

Avrupa Sineması Günün Haberi
Dario Argento, 8 yıl aranın ardından beyaz perdeye geri dönüyor. Usta ismin Black Glasses isimli yeni filminin müziklerini Daft Punk besteleyecek.

Suspiria, Inferno, Deep Red ve Tenebrae gibi filmleriyle korku sinemasının en usta temsilcilerinden Dario Argento, 8 yıl aranın ardından yeniden beyaz perdeye dönüyor.

The Film Stage‘in haberine göre, Dario Argento‘nun Black Glasses isimli suç türündeki yeni filmi, Çinli bir kadın ve çocuğunun macerasına odaklanıyor. Filmin müziklerini elektronik müziğin en iyi temsilcileri arasında yer alan Daft Punk besteleyecek.

Dario Argento konuyla ilgili bizzat yaptığı açıklamada, “Daft Punk filmlerimin hayranı. Yeni bir film çektiğimi duydular ve benimle çalışmak istediklerini söylediler.” dedi.

Daft Punk daha önce Tron: Legacy filminin müziklerini bestelemişti, son albümleri ise 2013 yılında yayınlanan Random Access Memories olmuştu. Uzun süre aranın ardından gelen bu iş birliği hem Dario Argento hayranlarını hem de Daft Punk hayranlarını oldukça memnun etti.

Kaynak: The Film Stage

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up