Daniel Radcliffe: Harry Potter yüzünden alkolik oldum

Günün Haberi Hollywood
Harry Potter ile bir dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Daniel Radcliffe, serinin kendisini alkolik hale getirdiğini açıkladı.

Sinema dünyasında büyük ses getiren Harry Potter serisinin başrolünü üstlenen ve sekiz filmlik bir seriyle geniş bir hayran kitlesi yakalayan Daniel Radcliffe, verdiği bir röportajda küçük yaşta ünlü olmanın getirdiği zorluklardan bahsetti.

BBC’nin radyo programı Desert Island Discs’e konuk olan Radcliffe, Harry Potter‘ın ekrana veda etmesinin 9 yıl ardından seriyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Çocuk yaşta kazanılan şöhretin ve ardından gelen eleştirilerin kendisinde büyük problemlere yol açtığını ifade eden Radcliffe, “Harry Potter’ın sonrasında ne yapacağımı bilemediğim için kendimi alkole verdim.” dedi. Yaşadığı endişe nedeniyle 8 filmlik serinin sonlarına doğru alkol tüketimini de arttırdığını itiraf etti.

Bir baskı mekanizmasının sürekli etrafında gezindiğini söyleyen oyuncu, alkol problemi yaşamasının rolünün üzerinde oluşturduğu baskıdan kaynaklı olup olmadığını merak ettiğini belirtti.

Radcliffe dikkatlerin üzerine toplanmasıyla nasıl baş ettiğine dair soruyaysa, “Başlarda kötü düşünüyordum. Dışarı çıkıp sarhoş olduğumda bir anda dikkati üstüme çektiğimi fark ediyordum. Bu herhangi birinin sarhoş olması değildi çünkü. Bu durum tam da ‘Bakın Harry Potter barda sarhoş olmuş’ tepkisindeki gibiydi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: cheatsheet

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up