Daniel Craig ve Halle Berry Deniz Gamze Ergüven’i Seçti

Avrupa Sineması Manşet

Kariyerinin James Bond dönemini kapatan Daniel Craig ve Oscarlı aktris Halle Berry, ilk uzun metraj deneyimi olan Mustang ile geçtiğimiz yılın en çok ses getiren filmlerinden birine imza atan Deniz Gamze Ergüven’in yeni filmi Kings’te yer almaya hazırlanıyor.

Daniel Craig, dördüncü kez 007’ye can verdiği Spectre sonrası kariyerinin James Bond dönemini kapatmak istediğini belirtmişti. Dört kez James Bond’u canlandıran ve ‘Spectre’nin ardından “Artık Bond oynamaktansa bileklerimi keserim” açıklamasıyla dikkat çeken Craig, yapımcıların iki yeni film için yaptığı 100 milyon dolarlık teklifi de geri çevirmişti. Bu konu hakkında hâlâ resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, Craig’in bir bir yeni projelerde yer alacağı haberlerinin gelmesi bu durumu doğrular nitelikte. Craig’in yer alacağı yeni projelerinden biri ise Deniz Gamze Ergüven’in İngilizce çekeceği ilk filmi Kings olacak.

LOS ANGELES, CA - JUNE 16: Actress Halle Berry attends the Premiere of CBS Television Studios & Amblin Television's "Extant" at the California Science Center on June 16, 2014 in Los Angeles, California. (Photo by Frederick M. Brown/Getty Images)

Geçtiğimiz yıla ilk uzun metraj deneyimi olan Mustang ile damga vuran Ergüven, yeni filmi olarak mezuniyetinden beri yapmak istediği Kings için kolları sıvadı. 1992’de gerçekleşen Los Angeles Direnişini arka planına alacak filmin başrolünde diğer bir ünlü isim Halle Berry yer alırken Daniel Craig Berry’e eşlik eden oyuncu olacak. Daniel Craig’in önümüzdeki dönemde, Steven Soderbergh’in yöneteceği Logan Lucky ile Todd Field’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Purity filmlerinde yer alacağını da hatırlatalım.

Kaynak: Box Office Türkiye

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up