Dağ 2 Zirveye Alıştı

Manşet Türkiye

Gösterime girdiği ilk günden itibaren liste başı olan Dağ 2 bu hafta sonu da en çok izlenen yapım oldu. Alper Çağlar‘ın yönettiği, Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş ve Emir Benderlioğlu‘nun oynadığı yapım bu hafta sonu 270 bin 146 biletle zirvedeki yerini korurdu. Film 3 haftada ise toplamda 1 milyon 279 bin 964 bilet sattı.

Ekran Resmi 2016-11-21 17.16.36

Listenin ikinci sırasını ise Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay‘ın başrolünde olduğu İkinci Şans aldı. Film ilk hafta sonunda 186 bin 363 kişi tarafından izlendi. Harry Potter evrenine açılan kapı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar ise 147 bin 134 biletle üçüncü sırayı aldı. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Ekşi Elmalar ise istikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Film dördüncü hafta sonunda 90 bin 764 kişinin tercihi olurken toplamda ise 957 bin 727 bilet satarak 1 milyon sınırına dayandı. Listenin beşinci sırası ise Doktor Strange‘nin. Fantastik yapım bu hafta 82 bin 379 bilet satarken toplam bilet sayısını ise 609 bin 500‘e çıkardı.

Dağ 2 filminin konusu ise şöyle:

İlk Dağ filminden altı sene sonra başlayan filmde, iki can dostu Oğuz ve Bekir, ilk saha görevlerinde Irak’ta barbarlığın hüküm sürdüğü yerlere girerler. Görevleri; IŞİD tarafından infaz edilecek olan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmak ve bölgeden çıkarmak.

Askerliğin doğasını ve savaşın merhametsizliğini inceleyen filmde, Oğuz ve Bekir’in altı sene süresince Bordo Bereli olmak için eğitimlerini ve dahil oldukları tim “Fırtına Getiren”in diğer mensuplarının efkarlı öykülerine şahit olacağız.

Veriler Box Office Türkiye’den alınmıştır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up