Cumhurbaşkanı’nın Hayatı Film Oluyor

Manşet Türkiye

Yönetmen Ali Avcı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın hayatını beyaz perdeye aktaracak.

Avcı yapımcılığını da üstlendiği filmi, Türkiye siyasetinin yakın geçmişi ekseninde Recep Tayyip Erdoğan‘ın, ruhundan ve davasından yola çıkarak hazırlayacak. Reis ismiyle yayınlanacak filmin çekimleri Aralık ayında başlayacak. R. Tayyip Erdoğan’ın yaşam hikayesinden esinlenerek hazırlanan projede; 1960’lı yıllarda başlayan yasaklar, toplum çatışmaları, Türkiye’nin o yıllardan günümüze kadar yaşadığı zorluklar konu edilecek.

Ali Avcı, Reis‘in hikayesini şöyle anlatıyor: “Küçük bir çocuğun hikayesi; henüz 6 yaşında babasının ve dedesinin yaşadığı toplumsal drama şahit olurken ileride hak ve hürriyetlerin korkusuz temsilcisi olacak bir dünya liderine dönüşecektir. İstanbul’da suların bidonlarla taşındığı, tarihin altın boynuzu haliçe kokudan yaklaşılmadığı, insanların trafikten, pislikten muzdarip olduğu dönem, sadece elektriklerin değil umudunda kesildiği zamanlar, ertelenen sadece iş görüşmeleri eğitim sağlık değil belki de hayallerdi, aşklardı… Düzen ve intizamı olmayan bir kentin hayalleri yarım, umutları flu… Ve o çıka geldi bu zindan yarımadasına ta gerilerden ışık gibi adeta. . Reis, 6 yaşında başlayan ve Belediye Başkanlığı zamanından ceza evine girdiği döneme kadar uzanan kısmı ile kaleme alınmış bir film olacak.”

Reis‘in oyuncu kadrosu ve çekim detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

——————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up