Corona Virüsünü Konu Alan Contagion iTunes’ta En Çok İzlenen Filmlerden Biri Oldu

Dünya Hollywood
Soderbergh’in 2011 yapımı salgın filmi Contagion, Corona virüsünün ortaya çıkmasının ardından iTunes’ta en çok izlenen filmler arasına girdi.

Sıra dışı filmlerin yapımcısı ve yönetmeni Steven Soderbergh‘in 2011’de çektiği Çin merkezli bir virüsü konu alan Contagion filmi, Corona virüsünün ortaya çıkmasının ardından iTunes’ta en çok izlenen filmlerden biri oldu.

Hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gündür içinde öldüren, ölümcül bir virüsün salgın şeklinde yayılmasını konu alan film, dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırken hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler…

Filmin vizyona girdiğinde bu kadar rağbet görmeyip, dokuz yıl sonra gündemde olması çok izlenen filmler arasına girmesinde, dünyada hızlı bir şekilde yayılan corona virüsünün etkisi olduğu açıkça belli.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up