Collateral’in Dizi Versiyonu Görücüye Çıktı

Diziler
Collateral’in Dizi Versiyonu Görücüye Çıktı

Michael Mann’in efsanevi tetikçi filmi Collateral’in dizi versiyonundan ilk fragman yayınlandı. Başrolde Carrey Mulligan var.

Filmden bağımsız olan dizi elbette aynı konuyu işlemiyor. Dizide ayrıca July Namir, Billie Piper, Nicola Walker ve John Simm gibi isimler de yer alıyor. Dizinin yönetmeni S.J. Clarkson, senaryo ise David Hare’ye emanet.

Dizinin konusu:

Londra’da bir pizza dağıtıcısının vurularak öldürülmesinin ardından arapsaçına dönen olayları konu alan Collateral, dört günlük bir süreyi kapsıyor. Bu cinayetin sıradan bir şiddet olayı olduğunu kabul etmeyen Komiser Kip Glaspie (Carey Mulligan), olayın ardında daha karanlık bir gerçek olup olmadığını ortaya çıkarmaya kararlıdır

Film versiyonuyla Oscar Ödülleri’nde de adaylık kapan yapımın BBC Two tarafından hayata geçirilen mini dizi versiyonun arkasında, The Hours ve The Reader‘ın senaristliğini yapmış David Hare ve Love, Nina ve Jessica Jones gibi yapımlara imza atmış S.J. Clarkson ikilisi yer alıyor.

4 bölümlük mini dizi olan yapım 9 Mart’ta Netflix üzerinden yayınlanmaya başlayacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up