Çocuklar Kendi Dijital Karakterlerini Tasarlayacak

Türkiye

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve TRT Çocuk işbirliği ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor.

marmara dijital

“%100 ÇOCUK” sloganıyla yola çıkan, Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı olan TRT Çocuk, projelerine bir yenisi daha ekleyerek, “Dijital Karakter Tasarım Yarışması” başlatıyor.

TRT Çocuk Kanalı ve Gösterge Bilim ve Sanat Akademisi ile üniversitelerin de desteğiyle gerçekleştirilen Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nda bu kez üniversite öğrencileri, TRT Çocuk ekranlarında hayata geçecek kahramanlar tasarlayacak.

Yarışmaya Görsel ve Grafik Sanatlar, Çizgi Film, Animasyon ve İletişim alanında eğitim gören tüm üniversite öğrencileri katılabilir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Haldun Narmanlıoğlu’nun da yer alacağı jüri üyelerinin beğenisini kazanan ilk 3 tasarımcıya  burs ve para ödülleri verilecek.

12 Mayıs – 16 Haziran 2016 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı yarışmada her tasarımcı sadece bir karakter ile yarışmaya başvurabilecek. Eserlerin, katılımcıların bu yarışma için şahsi bilgi ve becerileri ile tasarlayacağı özgün ve daha evvel TV ekranlarında görülmemiş karakterlerden oluşması isteniyor. Tasarımlar, bilgisayar çizimi, dijital boyama, 3D modelleme ya da bilgisayar render’lı imaj olarak kabul edilirken, isteyen katılımcılar karakterinin özelliklerini ve hikâyesini de ekleyebiliyor.

Yarışmada birincilik ödülü, 2.000 TL para ödülünü, Wacom Grafik Tablet, %100 Animasyon Eğitim Bursu ve Derece Sertifikası olurken, ikinciye %75 Animasyon Eğitim Bursu, Wacom Grafik Tablet ve Derece Sertifikası verilecek. Üçüncülük ödülü ise %50 Animasyon Eğitim Bursu ve Derece Sertifikası olacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up