Çocuklar İçin İnsan Hakları

Etkinlikler Türkiye

Çocuklar için İnsan Hakları ve Sinema Projesi Denizli’de çocuklarla buluştu.

Başak Kültür ve Sanat Vakfı’nın  gerçekleştirdiği, Sivil Toplum Diyaloğu programı kapsamında yürütülen, Çocuklar için İnsan Hakları ve Sinema Projesi Denizli’de çocuklarla bir araya geldi.

Denizli_Toplantı

Proje kapsamında 3-5 Ekim tarihleri arasında Denizli’de insan hakları ve sinema atölyesi yapıldı. 3 gün süren eğitimlerde katılımcı çocuklar, çocukların eğitim ve kültür-sanat faaliyetlerine katılım hakkına atıfta bulunan 2 kısa film  çektiler.

Projenin Denizli ayağında oyuncu-yönetmen Derya Durmaz ve Amerikalı yönetmen-akademisyen Theron Patterson eğitmenliğinde, 14-18 yaş arası çocuklarla atölye çalışmaları yapıldı. Ayrıca Denizli’deki çocukların, mülteci çocukların içinde bulundukları şartları anlaması için, mültecilerin yaşam şartlarının daha iyi hale getirilmesi amacıyla yapılması gerekenlerin konuşulduğu bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda öne çıkan konu, engelli bireylerin, cezaevindeki çocukların ve cezaevinde anneleri ile kalan çocukların sosyal, eğitsel, kültürel anlamda topluma katılamamaları oldu. Toplantının bir diğer özelliği de Denizli’de son zamanlarda yapılan en yoğun katılımlı ve işlevsel çalışma ortamına ev sahipliği yapmasıydı.

 

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up