Çocuk Filmleri Festivali Bu Yıl Eskişehir’de

Festivaller

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen Çocuk Filmleri Festivali; 13. yılında, 29 Kasım – 2 Aralık 2016 tarihleri arasında Eskişehirli çocuklarla buluşuyor.

Ödüllü animasyon filmlerinin ücretsiz olarak gösterileceği ve çocuklarla atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği festivalin açılışı; 29 Kasım Salı günü saat 13:00’da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Törende çocuklar önce; Toronto Uluslararası Film Festivali 2015’te En İyi Kısa Animasyon Ödülü’nü kazanan “Deniz Tutkusu” (Jonas on the Sea) adlı açılış filmini izleyecekler. Türkiye’de bir ilke imza atan festival, açılış filmini Sesli Betimleme Derneği ile işbirliği çerçevesinde yeniden düzenleyecek. Böylece, açılışa katılacak görme ve işitme engelli çocuklar da filmi akranlarıyla birlikte izleme imkanı bulurken, Türkiye’de ilk defa bir uluslararası animasyon filmi sesli betimlemeli olarak gösterilecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up