Bizimle İletişime Geçin

Dünya

Clint Eastwood’un Siyaset Sürprizi

Yayınlandı

tarihinde

ABD’de Cumhuriyetçi Parti kongresinin sürpriz konuğu ünlü Hollywood yıldızı Clint Eastwood oldu. Eastwood’un “Obama oturuyormuş gibi boş bir sandalye”yle konuşması Cumhuriyetçi partililer tarafından büyük alkış aldı. Obama’dan cevap Twitter üzerinden geldi: “Bu koltuk dolu.”

Mitt Romney’nin resmi olarak başkan adayı gösterildiği Cumhuriyetçi Parti’nin kongresinde sürpriz konuk ünlü Hollywood yıldızı Clint Eastwood oldu. Kongre öncesi, Cumhuriyetçi Parti taraftarları arasında çok önemli bir sürpriz konuk olacağı dedikodusu yayıldı. Ancak sürpriz konuğun ismi sonuna kadar sır gibi saklandı.

Cumhuriyetçi Parti kongresi başladıktan sonra 6 Kasım’daki seçimlerde ABD Başkanı Barack Obama’ya karşı yarışacak başkan adayı Mitt Romney’nin konuşmasından yarım saat önce sürpriz konuk 82 yaşındaki Clint Eastwood sahneye çıktı. Partililer, Eastwood’u dakikalarca ayakta alkışladı. Ünlü aktör Clint Eastwood, “Alkışlarınızı biraz da Mitt Romney’ye saklayın” diyerek sözlerine başladı.

BOŞ KOLTUKLA DİYALOG 

Önceden bir konuşma metni hazırlamayan Clint Eastwood’un hemen yanı başında bir sandalye duruyordu. Eastwood, partilileri bir kenara bırakarak, sandalye ile konuşmaya başladı. Boş sandalyede ABD Başkanı Barack Obama oturuyormuş gibi, sorular yönelten ve eleştirilerde bulunan Clint Eastwood’un bu mizanseni, Cumhuriyetçi Partililer tarafından büyük alkış aldı.

VAADLER YERİNE GETİRİLMEDİ 
Boş sandalye ile diyaloga giren Eastwood, Obama’nın Guantanamo üssünü kapatacağı sözünü vermesine rağmen bunu yerine getirmediğini söyledi. Obama’nın ekonomiyi düzelteceği sözünü verdiğini ancak bunu da yerine getirmediğini iddia eden Clint Eastwood, boş sandalyeye, “Afganistan’daki savaşı sürdürmek de senin için sorun olmadı. Rusya’nın 10 yıl orada ne yaptığını araştırma gereği bile duymadın” sözleriyle savaşı eleştirdi. Obama’nın çevre politikalarına da eleştiride bulunan Eastwood, “Çevre dostusun ama ülkenin her tarafına uçakla gidiyorsun” dedi.

‘BU ÜLKE BİZİM’ 

Boş sandalyeyle konuşmasını bitiren Clint Eastwood, Cumhuriyetçi Parti taraftarlarına dönerek, “Eğer birisi işini iyi yapmazsa, onu dışarı atmak zorundayız” dedikten sonra, “Bu ülke bizim” sloganını attı.

Ünlü aktör Clint Eastwood, “boş sandalye”yle konuşmasını sürdürürken Cumhuriyetçi Parti taraftarları onu hiç rahatsız etmedi. Konuşması sona erdikten sonra, Eastwood yine ayakta alkışlandı.

OBAMA: BU KOLTUK DOLU 

Clint Eastwood’un “boş sandalye” mizansenine ABD Başkanı Baracak Obama, sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinden cevap verdi. Beyaz Saray’da makam koltuğuna oturduğu bir fotoğrafı yayınlayan Obama, “Bu koltuk dolu” mesajını yazdı. Obama’nın seçim kampanyasını yürüten David Axelrod da, Twitter’da şu mesajı yazdı: “Bu saçmalık da ne oluyor?” dedi.

Ntvmsnbc

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

2021’in En Çok Seyredilen Filmi “Shang-Chi” Oldu

Lider belli oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Shang-Chi

Normalleşme ile birlikte sinema filmlerine olan talep tekrardan artarken 2021’in en çok seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu.

COVID-19 sonrası sinemaların normalleşmeye başlamasıyla birlikte 2021’in en yüksek hasılat yapan ve en fazla seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu. ABD gişesinde yılın eski lideri olan Black Widow’u geride bırakarak birinciliği yaklayan Shang-Chi, cuma günü itibariyle 3.952 salonda vizyona girerek 3.59 milyon dolar kazandı ve toplam 186.7 milyon dolar kazanmış Black Widow filmini geride bıraktı.

ABD’de toplamda $196,46 milyona erişen Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, sadece sinemalarda gösterime girdi. Henüz Çin sinemalarında vizyona girmeyen film dünya genelinde ise $363,36 milyona ulaştı.

Filmin konusu: Babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir.

Okumaya Devam Et

Dünya

10. Avustralya Akademi Ödülleri Açıklandı

En İyi Film, Promising Young Woman seçildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi film seçilen Promising Young Woman filmi

Bu sene Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından 10. kez düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri açıklandı.

Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri (AACTA)’nin sahipleri belli oldu. Profesyonel sinema ve televizyon yapımlarını taçlandıran törende en iyi film ödülünü Promising Young Woman kazanırken, en iyi drama dizisi Queen’s Gambit seçildi.

En İyi Film Ödülü: Promising Young Woman
En İyi Yönetmen: Chloé Zhao – Nomadland
En İyi Senaryo: Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Carey Mulligan – Promising Young Woman
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Olivia Colman – The Father

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi drama dizisi seçilen Queen's Gambit.

En İyi Drama Dizisi Ödülü: Queen’s Gambit
En İyi Komedi Dizisi: Schitt’s Creek
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Dizi): Aaron Pedersen – Mystery Road
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Dizi): Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Okumaya Devam Et

Dünya

Emma Stone’lu Cruella Filminden Fragman Yayınlandı

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

La La Land, The Amazing Spider-Man ve The Help gibi dikkat çeken yapımlarda başrolü üstlenen gen oyuncu Emma Stone’un yeni filmi Cruella’dan ilk fragman yayınlandı.

Oscar ödüllü Emma Stone’un, kötü karakter Cruella de Vil’e hayat verdiği Cruella filminin yönetmen koltuğuna Craig Gillespie oturuyor.

Filmde Emma Stone’a Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham ve Mark Strong gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler