Bizimle İletişime Geçin

Günün Haberi

Clint Eastwood Roman Uyarlaması ile Geliyor

87 yaşındaki yönetmen, rotayı Paris’e çevirdi.

Yayınlandı

tarihinde

Ünlü oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood, kitaptan sinemaya uyarlanan yeni filmi ‘The 15:17 to Paris’ için kolları sıvadı.

Son olarak yönetmenliğini üstlendiği ‘Sully’ filmiyle yönetmen olarak başarılı bir çalışmaya imza atan Oscar’lı aktör ve yönetmen Clint Eastwood, yeni filmi ‘The 15:17 to Paris’ ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

86 yaşındaki Eastwood, ‘The 15:17 to Paris: The True Stroy of a Terrorist, a Train, and Three American Heroes’ (15:17 Paris’e: Bir Terörist, Bir Tren ve Üç Amerikan Kahramının Gerçek Hikayesi) adlı kitabın sinema uyarlamasında yönetmen koltuğunda oturacak.

Kitap; Spencer Stone, Anthony Sadler ve Alek Skarlatos’un 2015 yılında Amsterdam’dan Paris’e giden bir hızlı trende ağır silahlı bir adamı durdurmaya çalışmasını konu ediniyor.

Gerçek bir hikaye

Film de üç Amerikalı asker tarafından önlenen 2015 yılı Fransa tren saldırısı üzerine olacak.

1992’de yönettiği ve oynadığı ‘Unforgiven’ adlı filmle en iyi yönetmen Oscar’ını kazanan ve en iyi aktör ödülüne aday gösterilen Eastwood’un yeni filminin vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

Kaynak: NTV

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

The Last of Us Dizisinden Yeni Görsel Yayınlandı

Pedro Pascal ve Bella Ramsey dizide başrolü paylaşıyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

The Last of Us

Aynı isimli dünyaca ünlü oyunundan ekranlara uyarlanan HBO Max dizisi “The Last of Us”dan yeni görsel yayınlandı.

Pedro Pascal ve Bella Ramsey‘nin başrolünü paylaştığı “The Last of Us” dizisinden yeni görseller yayınlandı. Dünya çapında ses getiren aynı isimli oyun serisinden ekranlara uyarlanan The Last of Us, seyircilerini distopik bir dünyaya davet ediyor. Craig Mazin‘in yaratıcısı olduğu dizinin pilot bölümü Kantemir Balagov tarafından çekildi.

Dizi, hayatta tek başına kalan Joel ve 14 yaşında bir kız olan Ellie’nin hikayesi konu alıyor. Prodüksiyonuna Kanada sınırlarında devam edilen HBO Max dizisinin gösterim tarihi gizliliğini koruyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Pascal ve Ramsey‘e Nico Parker, Merle Dandridge Fireflies ve Anna Torv gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et

Festivaller

9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasına En İyi İlk Film Ödülü Eklendi

Ödüllere bu yıl ilk kez Akli Film’in desteğiyle verilecek 50 bin TL’lik En İyi İlk Film Ödülü eklendi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

9. Boğaziçi Film Festivali

9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında verilen ödüllere bu yıl ilk kez Akli Film’in desteğiyle verilecek 50 bin TL’lik En İyi İlk Film Ödülü eklendi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği ve TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23-30 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde bu yıl ilk kez En İyi İlk Film Ödülü verilecek.50.000 TL’lik En İyi İlk Film Ödülü, yönetmenlik kariyerinin başında olan isimleri desteklemek ve yönetmenlerin yeni filmlerinin önünü açmak amacıyla bu yıl ilk kez Akli Film’in katkılarıyla veriliyor.

Yarışma Başvuruları Devam Ediyor!

1 Ocak 2020 tarihinden sonra tamamlanmış filmlerin başvurabileceği Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Kısa Kurmaca ve Ulusal Kısa Belgesel film yarışması kategorilerinde başvuru heyecanı devam ediyor. 

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler 100.000 TL’lik En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü için jüri karşısına çıkarken yarışmada ayrıca 50.000 TL’lik En İyi İlk Film, 20.000 TL’lik En İyi Yönetmen, 15.000 TL’lik En İyi Kadın Oyuncu, 15.000 TL’lik En İyi Erkek Oyuncu, 10.000 TL’lik En İyi Senaryo, 10.000 TL’lik En İyi Sinematografi ve 10.000 TL’lik En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller dağıtılacak. Kategori ödüllerinin yanı sıra ulusal yarışmada FİLM – YÖN En İyi Yönetmen Ödülü ile Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB) tarafından, bir filmin tüm süreçlerini başarıyla yürüten yapımcıları ve bağımsız sinemayı desteklemek amacıyla 10.000 TL’lik FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü veriliyor.

Her yıl Türk ve dünya sinemasının seçkin örneklerini sinemaseverlerle buluşturan festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Kısa Film Yarışması ve Bosphorus Film Lab bölümleri içinbaşvurular devam ediyor. Festival kapsamında düzenlenecek tüm yarışmalı bölümlerin yönetmelikleri ve başvurularına www.bogazicifilmfestivali.com üzerinden erişilebilir. 23-30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 9. Boğaziçi Film Festivali’ne son başvuru tarihi 24 Eylül 2021

Bosphorus Film Lab Bölümünün Yeni Direktörü Selin Karlı!

TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen ve Türkiye sinemasında filmlerin gelişmesine katkı sağlamak, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmak amacıyla gerçekleşen Bosphorus Film Lab’ın yeni direktörü Selin Karlı oldu.

Selin Karlı, 2006 yılında Pepperdine Üniversitesi’nde İletişim bölümünden mezun olduktan sonra 2010 yılında Amerikan Film Enstitüsü Konservatuvarında yüksek lisansını tamamladı. Kariyer hayatına reji ekiplerinde görev alarak başlayan ve daha sonra Bulut Film’de uluslararası satış ve festival koordinatörü olarak çalışan Selin Karlı, bağımsız olarak festival danışmanlık hizmetleri verdi. 2014-2018 yılları arasında SE-YAP tarafından Türkiye sinemasının yurtdışı görünürlüğünü arttırmayı hedefleyen Festivaller İstanbul’da projesini yürüten Karlı, aynı zamanda Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı başta olmak üzere çeşitli filmlerde uluslararası yapım koordinatörü olarak görev aldı. 2019’da Berlin merkezli Pluto Film isimli uluslararası satış şirketinde çalıştı. Çalışmalarına ve projelerine ara vermeden devam eden Selin Karlı, bu yıl festivale tecrübeleriyle önemli bir katkı sağlayacak.

 Bosphorus Film Lab Bölümünde Yer Alan Projelerin Alacağı Ödüller!

Festivalin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’in Pitching Platformu, Work In Progress ve First Cut Lab kategorilerine başvurular devam ederken, Pitching Platformu’nda yer alacak bir proje TRT Ortak Yapım Ödülü’nü alacak ve bir proje de Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü’nün sahibi olacak. Work In Progress kapsamında yer alan projeler de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ile CGV Mars Dağıtım Ödülü için sunumlarını gerçekleştirecek.

Festivalde Gönüllü Olarak Görev Almak İsteyenler İçin Başvurular Başladı!

9. Boğaziçi Film Festivali heyecanına sekiz gün boyunca ortak olmak ve festivalde gönüllü olarak görev almak isteyenler www.bogazicifilmfestivali.com adresinden gönüllü başvuru formunu doldurabilir.

Organizasyonun çeşitli alanlarında çalışacak gönüllülerin başvuru yapmak için 18 yaşını doldurmuş olması, 23-30 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da olması ve festival süresince vaktini Boğaziçi Film Festivali’ne ayırmaya gönüllü olması yeterli olacak.

Okumaya Devam Et

Festivaller

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu ve Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Projeleri Açıklandı

Antalya Film Forum, 4-6 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. 

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ev sahipliğinde düzenlenecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin yeni projelerin hayata geçirilmesine fon ve network desteği sağlayan bölümü Antalya Film Forum, 4-6 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. 

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sinemacıların projelerini geliştirmeleri için alan yaratan ve bağımsız yönetmen, yapımcı ve senaristleri ulusal ve uluslararası film profesyonelleriyle buluşturan ortak yapım marketi Antalya Film Forum’un son iki platformunun adayları açıklandı. Bu yıl Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’nda sekiz proje, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu’nda ise üç proje yer alacak.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformuna sekiz proje seçildi.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’na bu yıl 67 proje başvurdu. Bu bölümde yarışacak sekiz proje, Göteborg Film Festivali programcısı ve yapımcı Freddy Olsson, First Cut Lab yöneticisi Ilaria Gomarasca ve yönetmen Ramin Matin’den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’nda, önümüzdeki günlerde açıklanacak ana jüri tarafından belirlenecek iki projeden her birine 30.000 TL tutarındaki Antalya Film Forum Kurmaca Pitching Platformu Ödülleri verilecek. Aynı zamanda bir projeye 30.000 TL değerinde TRT Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu Ödülü ve bir projeye de Film Standartları Post Prodüksiyon Ödülü verilecek.

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu’nda üç proje yarışacak

Antalya Film Forum’un, çekimlerinin en az üçte ikisi Antalya kentinde gerçekleştirilerek, filmin son kurgusunda aynı oranda Antalya sahneleri yer alacak olan ulusal uzun metraj bir filme destek olmak amacıyla oluşturduğu Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu için adaylar belli oldu. Senaryo danışmanı ve akademisyen Gülengül Altıntaş, Digitürk-BeIN Connect Yerli Film ve Dizi Kanalları Müdürü Nurdan Sever ve senarist ve yazar Uygar Şirin’den oluşan seçici kurul dokuz başvuru arasından üç projeyi seçti. Senaryosu, yönetmenliği ve yapımcılığı Halit Eke’ye ait “Dünyamın Sonu”, senaryosunu Selin Sevinç ile birlikte yazan Zeynep Köprülü’nün yönettiği, yapımcılığı Utku Zeka’ya ait “Suyun Yüzü” ile senaryosunu Emel Dam’ın yazdığı, yönetmenliği Ege Şirin’e, yapımcılığı Bahadır Alptekin’e ait “Tufan Taşı ‘Özgürlüğe Uyanış’”, 150 bin TL tutarındaki ödül için yarışacak. Seçilecek filme ayrıca Fono Film tarafından Post Prodüksiyon Ödülü verilecek.

Antalya Film Forum Ödülleri 6 Ekimde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak

Antalya Film Forum’un direktörlüğünü Müge Özen ve Pınar Evrenosoğlu, uluslararası danışmanlığını Katriel Schory, Kristina Trapp ve Simone Baumann üstleniyor. Antalya Film Forum’un tüm platformlarının jürileri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre yürütüyor.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu

​​Gülüşün Ömre Bedel

Yönetmen: Sefa Öztürk

Yapımcı: Ekin Çalışır

Lodos’un Çocukları

Yönetmen: Murat Eroğlu

Yapımcı: Meral Balık

Perşembe Gecesi Çok Karanlık

Yönetmen: Onur Sefer

Yapımcı: Tilbe Cana İnan

Tohum

Yönetmen, Yapımcı: Ali Cabbar

Tussifed

Yönetmen: Doğu Yaşar Akal

Yapımcı: Ali Kaan Ege

Üç Metre

Yönetmen, Yapımcı: Merve Kuş Mataracı

Yağmurdan Sonra

Yönetmen: Kenan Korkmaz

Yapımcı: Neval Uysal

Yeryüzünden

Yönetmen: Sertaç Koyuncu

Yapımcı: Diler Ercan

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu 

​​Dünyamın Sonu

Senarist, Yönetmen, Yapımcı: Halit Eke

Suyun Yüzü

Senarist: Selin Sevinç, Zeynep Köprülü

Yönetmen: Zeynep Köprülü

Yapımcı: Utku Zeka

Tufan Taşı “Özgürlüğe Uyanış”

Senarist: Emel Dam

Yönetmen: Ege Şirin

Yapımcı: Bahadır Alptekin

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler