Clarice Starling’e Odaklanacak Yeni Bir Dizi Hazırlanıyor

Diziler
Kuzuların Sessizliği filminde Jodie Foster tarafından canlandırılan Clarice Starling’in hayatına odaklanacak Clarice dizisi için hazırlıklara başlandı.

Thomas Harris’in aynı adlı ikinci kitabından uyarlanan Kuzuların Sessizliği – The Silence of the Lambs, şüphesiz hem psikolojik gerilim türünün, hem de seri kati filmlerinin en iyi örnekleri arasında yer alıyor. 

Anthony Hopkins ve Jodie Foster‘ın başarılı performansı ile seyirci karşısına çıkan film, beş dalda Oscar ödülünün sahibi oldu.

Amerika’nın önde gelen televizyon kanallarından CBS, Kuzuların Sessizliği’ndeki Clarice Starling karakterine odaklanacak yeni bir dizi için hazırlıklara başladığını duyurdu.

Clarice adını taşıyan dizi, 1993 yılında, yani The Silence of the Lambs’te anlatılan olayların 1 yıl sonrasında geçecek ve filmde Jodie Foster‘ın hayat verdiği Clarice Starling’in hikâyesini anlatmaya devam edecek. Bir yandan seri katillerin peşinde koşmaya devam eden Clarice, bir yandan da Washington’daki karmaşık politika dünyasının içinde ayakta kalmaya çalışacak.

Clarice’in senaryosunu yeni Star Trek film ve dizilerinin senaristi olan Alex Kurtzman ile Rachel Getting Married ve Jenny Lumet kaleme alıyor. İkili aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecek.

Jodie Foster ve Julianne Moore gibi önemli oyuncular tarafından canlandırılan Clarice Starling’e dizide kimin hayat vereceği ise henüz belli değil.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up