Claire Danes: Yapamazdım ve yapmadım

Hollywood
Claire Danes, Dax Shepard’ın hazırladığı Armchair Expert adlı podcast programında Titanic filminde Kate Winslet’in yerinde kendisinin olabileceğini, ancak rolü kabul etmediğini yıllar sonra açıkladı.

Leonardo DiCaprio’ya ve Kate Winslet’a dünya çapında ün kazandıran Titanic filmi için Winslet’ten önce kendisine rolün teklif edildiğini söyleyen Claire Danes, rolü kabul etmediği için hiç pişman olmadığını söyledi. O dönemde büyük şöhret için hazır olmadığını anlatan Danes, “Yapamazdım ve yapmadım” dedi.

Danes, 1996 yapımı Romeo ve Juliet filminde Romeo’yu canlandıran DiCaprio’nun karşısına Juliet olarak çıktı. Ünlü oyuncu, Baz Luhrmann’ın yönetmenliğini üstlendiği film hakkında konuşurken, “Titanic’i çekecekleri zaman ben Mexico Cityde Leo ile bu romantik destanı daha yeni yapmıştım. Ve o rol için bende istek hiç yoktu” ifadesini kullandı.

Danes, kendisi net bir şekilde rolü geri çevirirken, DiCaprio’nun Jack rolünü “kabul edip etmemeye karar vermek için güreştiğini” söyledi.

Danes, DiCaprio’nun menajerinin ofisinde daire çizerek gidip geldiğini söyleyerek, kararını açıklama anını, “Bana baktı ve ‘Bunu yapıyorum! Bunu yapıyorum!’ dedi” diye anlattı.

Danes, “Leo’nun emin olmadığını görebiliyordum. Ama o, ‘Kahretsin, bunu yapmak zorundayım’ der gibiydi. Ona baktım ve ‘Bunu neden yaptığını anlıyorum. Ben buna hazır değilim’ dedim. Ve gerçekten buna hazır olmadığımı düşünüyordum” dedi.

Rolü kabul etmediği için “sıfır pişmanlık” duyduğunu söyleyen Danes, “Bu konuda çok nettim. Kafamda soru işareti yoktu” diye konuştu.

Titanic filmi, hem Leonardo DiCaprio’ya hem de Kate Winslet’a dünya çapında bir şöhret kazandırdı. Film, 2,1 milyar dolarlık hasılat elde ederek, tüm zamanların en karlı üçüncü filmi oldu.Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up