Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Çirkin Olmak Hiç Bu Kadar Güzel Olmamıştı!

Yayınlandı

tarihinde

busra-bayram

“İnsanlar için dış görünüşün iyi olması önemlidir. Aksini söyleyen ya aptaldır, ya da çirkin.”

Böyle düşünen insan ise ciddi manada megolamandır. Ya da çok iyi bir dış görünüşe sahiptir. Peki ya iç görünüş gerçeği? Dışınız ne kadar güzel olursa olsun, içinizden akan kötülük dışınıza yansımaz mı sanıyorsunuz? Cümlelerle değil de bana filmle anlat mevzunu deseniz “Beastly” izleyiniz derim. Zira “Sevimsiz” olarak dilimize çevrilen film tam da bununla alakalı…

Herkes dış görünüşe dikkat eder!

beastly_xlgHep böyle olmuştur. Dış görünüşünüz yüzünden birilerinin hoşlandığı ya da hoşlanmadığı bir insan olmuşsunuzdur şu enteresan hayatta. Peki ya herkes tarafından beğenilen biriyseniz? Ve daha da kötüsü; bunun farkındaysanız? Beastly filminin başrol oyuncusu olan yakışıklı da bunun gayet bilincinde. Okul seçimleri için başkanlık adaylığında zekasını, yapacaklarını veya yaptıklarını anlatmıyor. Yalnızca yakışıklılık ve güzellik üzerine egoist bir konuşmanın yanı sıra; çirkinliği ile nam salmış genç kıza laf çarpıyor. Yaptığı ufak oyunun içine düşen genç adam, “büyü” sonucu inanılmaz çirkin bir varlığa dönüşüyor. Büyünün konusu ise olabildiğince güzel “İçinde ne kadar çirkinsen dışında da o kadar çirkin ol!”

Aşk hikayesi gibi bir konsepti olan filmin ilginç bir öyküsü var. “Güzel ve Çirkin” in günümüze uyarlaması da diyebiliriz. Yer yer gülüp, yer yer kalbinizin hızla atacağı filmde ilginç sürprizler sizi bekliyor olacak. Hatta belki de almanız gereken dersler de vardır: “Onunla konuştuğumda kalbinin kırıldığından bahsetti. Kız dilinde ‘kalbi kırık’  Ara Beni Taş Kafa demektir.” gibi…

Filmin başrollerinde Alex Pettyfer ve Vanessa Hungens bulunuyor. Fakat dikkatinizi çekmesi gereken asıl adam kör öğretmen rolünde bulunan Neil Patrick Harris. “How i met your mother” izleyicisi iseniz özellikle izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Filme dönecek olursak; kendini beğenmiş genç adamın bu hayat tarzının tamamını babasına borçluyuz. Genç adam çirkin olduğunda asıl hayatı tanıyor olmanın muhteşemliği ile karşılaşırken; siz yaşadığı aşkın esiri olacaksınız. Hatta öyle içten bir aşk izleyeceksiniz ki; dış görünüşün bir “hiç” olduğunu fark edeceksiniz. Sonuçta bir ilişkide önemli olan saygı, bağımlılık, hoşgörü, sağduyu ve de en önemlisi verilen değerdir. Filmde ise adamın kadına verdiği “değer” izlenmeli. Hatta beyler bundan feyz bile almalı!

Filmi sinemada izleyemeyeceğinize göre lütfen kendi dilinde izleyiniz. Alt yazılı sevmem, seslendirme izleyeceğim derseniz; sakın öyle bir hataya düşmeyin. Arkadaşlarınızla oturup, güzel zaman geçirebileceğiniz bir film kendisi.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler