Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Cinemu’da Haftanın Görünümü

Yayınlandı

tarihinde

Merkezi İstanbul’da bulunan ve Temmuz ayıyla birlikte 8 dilde yayına başlayan uluslararası film değerlendirme ve derecelendirme sitesi Cinemu, 23 Ağustos 2013  haftasında vizyona giren ve haftanın önerilen filmlerin değerlendirmesini yaptı.

CineMu

Cinemu 23 Ağustos 2013, Sinemada haftanın fotoğrafı Vizyona Girenler, güvenli ve daha güvenli filmler:

Türkiye’de Vizyona Giren Filmler:

Uçaklar (2)

Uçaklar

Haftanın çizgi filmi. Dusty, eski model bir kasaba uçağıdır. Fakat akrobasi uçaklarına  özenmektedir. Ama bir çok engel bulunmaktadır. Bunlardan birisi de onun  yükseklik korkusudur. Çok sevilen Cars filminin gökyüzüne uyarlanmış  hali. Ve Uçaklar da gönülleri fethedecek gibi. Uçaklar arası sarılma ve yakınlaşmaları saymazsak güvenli bir film.

Büyükler 2

Büyükler 2

Aynı mahallede büyüyen ve bir süre sonra bir araya gelen bir grup arkadaşı  konu alan bu filmde, Adam Sandler ve arkadaşları bir araya geliyor.  Filmde Kevin James ve Chris Rock eşlik ediyor.        Arkadaşları ve onların çocuklarıyla birlikte olmak için ailesiyle  birlikte memleketine taşınan Lenny (Adam Sandler); eskisiyle yenisiyle  kabadayılar, çılgın otobüs şoförleri, ayyaş polisler ve partiye dalan  kostümlü 400 kişi sayesinde deliliğin peşini bırakmadığını anlar.

Geçmişin Sırları

Geçmişin Sırları

Eskiden Weather Underground isimli, Vietnam Savaşı karşıtı bir grupda  aktif olarak görev almış olan Jim Grant. Cinayet ve soygun suçlamasıyla  FBI tarafından 30 senedir aranmaktadır. Bu süre boyunca saklanmayı  başarmıştır. Kaçak olarak yaşamakta olan Grant’ın kimliği bir gazeteci  tarafından ortaya çıkarılır. Diğer yandan Sharon da seneler önce bu  grupta yer alan ve şimdilerde Weather Underground üyelerine karşı  yürütülen bu davayla geçmişini sorgulamaya başlayan biridir. Kimliği  ortaya çıkan Grant, 30 yıl boyunca saklanabildiği FBI’dan bir kez daha  kurtulmayı başarabilecek midir?

Film, Cinemu editörleri tarafından Güvenli Bölümüne teklif edildi.

IGIAY-17:5:12-GK_01730.RAW

Bu Aşk Fazla Sürmez

Nat ve Josh tanıştıktan kısa bir süre sonra evlilik kararı alırlar ve  zaman kaybetmeden evlenirler. Zıt karakterlere sahip olmalarına rağmen  bir çırpıda evlenen çiftin mutluluk rüyası çok uzun sürmez ve sorunlar  gitgide büyümeye başlar. Çevrelerindeki herkes bu ilişkinin evliliğe bu  kadar hızlı dönüşmesine karşı tepkili ve bir yılı tamamlayamayacakları  konusunda emindir. Fakat Nat ve Josh bütün olumsuzluklara rağmen  direnmeye çalışırlar. Film sanki izleyiciye mutlu bir şekilde boşanabilirsiniz mesajı vermek ve biraz boşanmaları teşvik edici olmakla eleştirildi editörlerimizce. Film içerisinde cinsel içerikli sahnelerden dolayı güvenli bölümüne tavsiye edilmedi.

Şeytan Tohumu

Şeytan Tohumu

Korku filmi ustası Sam Raimi ve efsanevi Danimarkalı yönetmen Ole  Bornedal (Gece Bekçisi, The Substitute), paranormal olaylara ilişkin,  korkunç ve gerçek bir öyküye dayanan, çağdaş bir doğaüstü gerilim ve  korku filmini sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Çok eski zamanlardan  kalma bir cin, 21. yüzyılda serbest kalıyor. Film bir ailenin başından  geçen 29 günlük olayları konu alıyor. İkinci el eşyalarını satan  birinden gizemli bir antik kutu alan aile, kutunun içinde çok uzun  zamandır bir insan ruhunu ele geçirmek için bekleyen, doyumsuz bir cinin serbest kalmasına neden olur. Brenek ailesi için korkunun dehlizlerine uzanan yolculuk, bir hafta sonu faturalarını ödemek için evdeki kullanmadığı eşyalarını bahçesinde  satan birinden ahşap bir kutu almalarıyla başlar. Eşinden yeni boşanan  Clyde (Jeffrey Dean Morgan), eski eşi Stephanie’den (Kyra Sedgwick) ayrı  hayata alışmaya çalışıyordur. Ne var ki, küçük kızları Em’in (Natasha  Calis), ilgisini çeken ve üstünde gizemli yazılar bulunan bir ahşap kutu almasında endişe edecek bir şey görmez. Ancak kutuyu almasının hemen  ardından tuhaf şeyler gerçekleşmeye başlar. Em kafayı kutuya takmaya  başlar – o kadar ki, güzelim kutuyu her yere yanında götürmektedir.  Davranışları gittikçe tuhaflaşır, hatta tehlikeli davranışlar sergiler.  Ne var ki Clyde ne kadar uğraşsa da kutuyu Em’in elinden alamaz,  Stephanie kızlarının aklını yitirmesine neden olduğuna inanmaya  başladığında bile başaramaz bunu. Birbirini izleyen rahatsız edici ve  açıklanamaz olayların etkisinden kurtulamayan aile, gerçekten  yaşadıkları şeyi gün ışığına çıkarmak üzeredir: Dibbuk Kutusu’nu  açmışlardır. Yahudi geleneklerinde sözü geçen, yerinden edilmiş ve  kutunun içine hapsedilmiş bir cin, şimdi içine girdiği insanı yiyip  bitirmek istemektedir.

Arada Kalan

Arada Kalan

Bir çocuk ve anne baba.. Mutsuz bir aile. Daha kötüsü, mutsuz bir çocuk..  Maisie adındaki 6 yaşındaki kız çocuğu anne ve babalarının gün geçtikçe  kötüye giden tavırlarına çok üzülmektedir. Ailesinin bu durumu pek de  önemsemediğini de düşünen Maisie bu düşüncesinde haklı çıkar.. Bir gün  anne ve baba ayrılır baba kıza belki de sevgi ile yaklaşan tek insan olan dadısını yanında götürür.. Annesi zaten babasına karşı olan bütün  duygularını kaybetmiştir ve bu olaydan kısa bir süre sonra kendine bir  koca bulur.. Maisie için artık yaşadığı hayat iki ev arasında gidip  gelmek, üzüntü ve özlemdir. Film bu haftanın güvenli filmlerinden.

ABD’de Vizyona Giren Filmler:

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri (2013)

On beş yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’e doğru yola  çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi. Hele ki,  bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf  dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary,  polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary’den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek  kolay olmayacaktı! Clary’nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller  kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!

You're Next

You’re Next (2011)

Katillerden oluşan maskeli bir çete Davison ailesinin bir toplantılarını  basarlar. Kaçacak yeri olmayan kurbanlar tuzağa düşürülmüştür. Ailenin  istenmeyen misafirinin hepsinden daha yetenekli bir katil olduğu ortaya çıkana kadar..

The Grandmaster
The Grandmaster (2013)

Bruce Lee’nin hocasının filmi. Kung Fu sevenler hayal kırıklığına uğramayacaktır. Cinemu editörlerince hem güvenli hem de kaliteli bulunan bir film.

 

Haftanın Öne Çıkanları:

Uçaklar: Haftanın tek çizgi filmi olarak öne çıkıyor.

Geçmişin Sırları: İyi kotarılmış bir gerilim drama.

Arada Kalan:  Boşanmanın çocuklar üzerinde oluşturduğu travma bu kadar iyi işlenebilir.

 

Bu hafta içerik bakımından ‘’Güvenli’’ filmler bölümü için önerilenler

1. Uçaklar(2012)

2. Geçmişin Sırları (2012)

3. Arada Kalan (2013)

4. The Grandmaster (2013)

 

Bu hafta içeriği itibarı ile  ‘’En Güvenli’’ filmler bölümü için önerilenler

1- Arkadaşım’ın Evi Nerede(1987)

2- Ayı(1988)

3- Selam(2013)

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Tören 25 Nisan’da!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Adayları geçtiğimiz gün belli olan 93. Oscar Ödülleri’nin merakla beklenen ödül töreni tren garında düzenlenecek.

Geçtiğimiz haftalarda seyirci katılımıyla düzenleneceği açıklanan 93. Oscar Ödül Töreni‘nin bir kısmı tren garında gerçekleşecek. 25 Nisan tarihinde düzenlenmesi planlanan töreninin, COVID-19 önlemleri kapsamında bu karara varıldığı da yapılan açıklamalar arasında.

Törenin geleneksel olarak yapıldığı Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki geniş tren garında (Union İstasyonu) düzenleneceği, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin tarafından e-posta ile açıkladı.

Salgın hastalıktan korunmak için geniş boşlukları ve mekanları mercek altına alan akademi, seyirci katılımı ile gerçekleşecek olan törenin detayları hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Okumaya Devam Et

Film

Emma Corrin’in Yeni Projesi Belli Oldu

Laure de Clermont-Tonnerre yönetecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Emma Corrin'in Yeni Projesi Belli Oldu

The Crown’ın 4. sezonunda hayat verdiği Prenses Diana rolüyle parlayan Emma Corrin’in gelecek projesi belli oldu.

Son zamanların dikkat çeken oyuncularından Emma Corrin‘in yeni projesi belli oldu. Konuşulan isim, D. H. Lawrence tarafından 1928 yılında yayınlanan Lady Chatterley’s Lover kitabının film uyarlamasında başrolü üstlenecek. Pennyworth dizisi ile güzel bir çıkış yakalayan Emma Corrin, Netflix’in çok sevilen ödüllü dizisi The Crown’ın 4. sezonunda hayat verdiği Prenses Diana rolüyle parladı.

Daha önce bir kere sinemaya, bir kez de diziye uyarlanan kitabın yeni film uyarlamasını, Laure de Clermont-Tonnerre yönetecek. Filmin senaryosunu ise Life of Pi’nin senaristi David Magee kaleme alacak.

Detaylı bilgilerin henüz açıklanmadığı film, doğuştan varlıklı bir aileden gelen talihli Lady Chatterley adındaki genç bir kadının yaşadıklarına odaklanacak. Şimdiden meraklandıran film, evlendiği adama evlendikten sonra aşık olan Lady Chatterley’nin avcı bir adamla yaşadığı aşkı ekranlara taşıyacak.

Okumaya Devam Et

Liste

Amazon Prime’da Kaçırılmaması Gereken 10 Dizi

En iyiler!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünya genelinde 150 milyon abonesi olan, köklü stream platformu Amazon Prime’da kesin izlemeniz gereken 10 diziyi listeledik. İyi seyirler!

Community (2009–2015) IMDb 8,5

Diplomasının sahte olduğu ortaya çıkan Jeff Winger üniversiteye geri gönderilir ve burada en az kendisininki kadar şüpheli geçmişe sahip öğrenci ve öğretmenlerle tanışır. Lisans diploması iptal edilen avukat Jeff Winger, üniversiteye geri döner ve burada birkaç tuhaf tiple bir çalışma grubu kurar

Upload (2020– ) IMDb 8,0

Upload konusu, yakın geleceği ele alıyor. Dizide sanal gerçeklik hizmeti veren şirketin müşteri hizmetlerinde çalışan Nora ve arkadaşı Nathan’ın yaşadıklarını anlatılıyor.

Yakışıklı ve parti sever Nathan, kendi sürdüğü arabanın kaza yapması sonucu ağır yaralanır. Nathan’ın kız arkadaşı Nathan’ı ölümden sonra yaşamı deneyimlemek için Nora’nın çalıştığı sanal gerçeklik şirketindeki sanal gerçeklik dünyasının içine gönderir.

Counterpart (2017–2019) IMDb 8,1

Counterpant, çalıştığı şirkette paralel evrene açılan bir kapı olduğunu keşfeden bir adamın hikayesini konu ediyor. Howard Silk, Birleşmiş Milletler’e bağlı Berlin merkezli bir casusluk ajansında çalışmaktadır. Neredeyse 30 yıldır aynı şirkette çalışan Howard, tam olarak ne iş yaptığını bilmemektedir.

Fleabag (2016–2019) IMDb 8,7

Fleabag dizisinin temelini genç bir kadının insanlar ile olan ilişkilerini anlatması oluşturuyor. Takma isim olarak Fleabag adını kullanan genç bir kadının 30’lu yaşlarını sürdürürken hayatında gerçekleşen olayları aktaran bu dizi Londra’da geçmektedir.

Carnival Row (2019– ) IMDb  7,9

Carnival Row, Pact ve Burgue isimlerindeki iki ülkenin Peri Diyarı’nın hakimi olabilmek için verdiği savaş ile başlıyor. Savaşın kazananı Pact olduktan sonra da periler için zulümle dolu bir yönetime geçiliyor. Mitolojik canlıların insanlardan korktukları için temel özgürlükleri kısıtlanıyor

The Mentalist (2008–2015) IMDb 8,1

Kaliforniya Araştırma Büro’sunda (CBI), Lisbon’ın (Robin Tunney) önderliğinde ve gizemli cinayetleri çözmeye çalışan bir ekibe dahil olur ve kabiliyetini CBI’a verilen davaların sonuca ulaştırılması için kullanır. Fakat artık hayattaki tek amacı, karısı ve kızını öldüren Red John’dan intikamını alabilmektir.

 The Marvelous Mrs. Maisel (2017– ) IMDb 8,7

The Marvelous MrsMaisel 1960’lı yıllarda, New York City’de geçiyor. Şehrin lüks semtlerinden birinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Miriam “Midge” Maisel hayatta istediği her şeye sahiptir. Ancak bir gün tesadüf eseri, hiç bilmediği bir yeteneğe sahip olduğunu keşfeder ve bu gelişme hayatını derinden sarsar.

The Americans (2013–2018) IMDb 8,4

The Americans; Soğuk Savaş döneminde 1980’li yılların başlarında, Ronald Reagan’ın ABD başkanlık koltuğuna geçmesinin hemen ardından; Washington, DC’de bir banliyöde çevreye iki Amerikalı görünümü veren ancak gerçekte iki KGB ajanı olan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor

Hannibal (2013–2015) IMDb 8,5

Dr. Hannibal Lecter’ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling’in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa’ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır.

Dr. Lecter’ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter’ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter’dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger’in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter’ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter’a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger’in bu yemi Dr. Lecter’a sunmasında Clarice Starling’i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.

Mozart in the Jungle (2014–2018) IMDb 8,2

Mozart in The Jungle’ın konusu New York Senfoni Orkestrası’nın emektar Şefi Thomas’ın yerine dönemin en başarılı, genç şefi Rodrigo’yu getirmesi üzerine şekilleniyor. … Bunların yanında New York Senfoni Orkestrası’nda yer almak için can atan obuacı Hailey’in hayatı dizide anlatılıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler