Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Cinemu’da Haftanın Görünümü

Yayınlandı

tarihinde

Merkezi İstanbul’da bulunan ve Temmuz ayıyla birlikte 8 dilde yayına başlayan uluslararası film değerlendirme ve derecelendirme sitesi Cinemu, 23 Ağustos 2013  haftasında vizyona giren ve haftanın önerilen filmlerin değerlendirmesini yaptı.

CineMu

Cinemu 23 Ağustos 2013, Sinemada haftanın fotoğrafı Vizyona Girenler, güvenli ve daha güvenli filmler:

Türkiye’de Vizyona Giren Filmler:

Uçaklar (2)

Uçaklar

Haftanın çizgi filmi. Dusty, eski model bir kasaba uçağıdır. Fakat akrobasi uçaklarına  özenmektedir. Ama bir çok engel bulunmaktadır. Bunlardan birisi de onun  yükseklik korkusudur. Çok sevilen Cars filminin gökyüzüne uyarlanmış  hali. Ve Uçaklar da gönülleri fethedecek gibi. Uçaklar arası sarılma ve yakınlaşmaları saymazsak güvenli bir film.

Büyükler 2

Büyükler 2

Aynı mahallede büyüyen ve bir süre sonra bir araya gelen bir grup arkadaşı  konu alan bu filmde, Adam Sandler ve arkadaşları bir araya geliyor.  Filmde Kevin James ve Chris Rock eşlik ediyor.        Arkadaşları ve onların çocuklarıyla birlikte olmak için ailesiyle  birlikte memleketine taşınan Lenny (Adam Sandler); eskisiyle yenisiyle  kabadayılar, çılgın otobüs şoförleri, ayyaş polisler ve partiye dalan  kostümlü 400 kişi sayesinde deliliğin peşini bırakmadığını anlar.

Geçmişin Sırları

Geçmişin Sırları

Eskiden Weather Underground isimli, Vietnam Savaşı karşıtı bir grupda  aktif olarak görev almış olan Jim Grant. Cinayet ve soygun suçlamasıyla  FBI tarafından 30 senedir aranmaktadır. Bu süre boyunca saklanmayı  başarmıştır. Kaçak olarak yaşamakta olan Grant’ın kimliği bir gazeteci  tarafından ortaya çıkarılır. Diğer yandan Sharon da seneler önce bu  grupta yer alan ve şimdilerde Weather Underground üyelerine karşı  yürütülen bu davayla geçmişini sorgulamaya başlayan biridir. Kimliği  ortaya çıkan Grant, 30 yıl boyunca saklanabildiği FBI’dan bir kez daha  kurtulmayı başarabilecek midir?

Film, Cinemu editörleri tarafından Güvenli Bölümüne teklif edildi.

IGIAY-17:5:12-GK_01730.RAW

Bu Aşk Fazla Sürmez

Nat ve Josh tanıştıktan kısa bir süre sonra evlilik kararı alırlar ve  zaman kaybetmeden evlenirler. Zıt karakterlere sahip olmalarına rağmen  bir çırpıda evlenen çiftin mutluluk rüyası çok uzun sürmez ve sorunlar  gitgide büyümeye başlar. Çevrelerindeki herkes bu ilişkinin evliliğe bu  kadar hızlı dönüşmesine karşı tepkili ve bir yılı tamamlayamayacakları  konusunda emindir. Fakat Nat ve Josh bütün olumsuzluklara rağmen  direnmeye çalışırlar. Film sanki izleyiciye mutlu bir şekilde boşanabilirsiniz mesajı vermek ve biraz boşanmaları teşvik edici olmakla eleştirildi editörlerimizce. Film içerisinde cinsel içerikli sahnelerden dolayı güvenli bölümüne tavsiye edilmedi.

Şeytan Tohumu

Şeytan Tohumu

Korku filmi ustası Sam Raimi ve efsanevi Danimarkalı yönetmen Ole  Bornedal (Gece Bekçisi, The Substitute), paranormal olaylara ilişkin,  korkunç ve gerçek bir öyküye dayanan, çağdaş bir doğaüstü gerilim ve  korku filmini sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Çok eski zamanlardan  kalma bir cin, 21. yüzyılda serbest kalıyor. Film bir ailenin başından  geçen 29 günlük olayları konu alıyor. İkinci el eşyalarını satan  birinden gizemli bir antik kutu alan aile, kutunun içinde çok uzun  zamandır bir insan ruhunu ele geçirmek için bekleyen, doyumsuz bir cinin serbest kalmasına neden olur. Brenek ailesi için korkunun dehlizlerine uzanan yolculuk, bir hafta sonu faturalarını ödemek için evdeki kullanmadığı eşyalarını bahçesinde  satan birinden ahşap bir kutu almalarıyla başlar. Eşinden yeni boşanan  Clyde (Jeffrey Dean Morgan), eski eşi Stephanie’den (Kyra Sedgwick) ayrı  hayata alışmaya çalışıyordur. Ne var ki, küçük kızları Em’in (Natasha  Calis), ilgisini çeken ve üstünde gizemli yazılar bulunan bir ahşap kutu almasında endişe edecek bir şey görmez. Ancak kutuyu almasının hemen  ardından tuhaf şeyler gerçekleşmeye başlar. Em kafayı kutuya takmaya  başlar – o kadar ki, güzelim kutuyu her yere yanında götürmektedir.  Davranışları gittikçe tuhaflaşır, hatta tehlikeli davranışlar sergiler.  Ne var ki Clyde ne kadar uğraşsa da kutuyu Em’in elinden alamaz,  Stephanie kızlarının aklını yitirmesine neden olduğuna inanmaya  başladığında bile başaramaz bunu. Birbirini izleyen rahatsız edici ve  açıklanamaz olayların etkisinden kurtulamayan aile, gerçekten  yaşadıkları şeyi gün ışığına çıkarmak üzeredir: Dibbuk Kutusu’nu  açmışlardır. Yahudi geleneklerinde sözü geçen, yerinden edilmiş ve  kutunun içine hapsedilmiş bir cin, şimdi içine girdiği insanı yiyip  bitirmek istemektedir.

Arada Kalan

Arada Kalan

Bir çocuk ve anne baba.. Mutsuz bir aile. Daha kötüsü, mutsuz bir çocuk..  Maisie adındaki 6 yaşındaki kız çocuğu anne ve babalarının gün geçtikçe  kötüye giden tavırlarına çok üzülmektedir. Ailesinin bu durumu pek de  önemsemediğini de düşünen Maisie bu düşüncesinde haklı çıkar.. Bir gün  anne ve baba ayrılır baba kıza belki de sevgi ile yaklaşan tek insan olan dadısını yanında götürür.. Annesi zaten babasına karşı olan bütün  duygularını kaybetmiştir ve bu olaydan kısa bir süre sonra kendine bir  koca bulur.. Maisie için artık yaşadığı hayat iki ev arasında gidip  gelmek, üzüntü ve özlemdir. Film bu haftanın güvenli filmlerinden.

ABD’de Vizyona Giren Filmler:

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri (2013)

On beş yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’e doğru yola  çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi. Hele ki,  bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf  dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary,  polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary’den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek  kolay olmayacaktı! Clary’nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller  kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!

You're Next

You’re Next (2011)

Katillerden oluşan maskeli bir çete Davison ailesinin bir toplantılarını  basarlar. Kaçacak yeri olmayan kurbanlar tuzağa düşürülmüştür. Ailenin  istenmeyen misafirinin hepsinden daha yetenekli bir katil olduğu ortaya çıkana kadar..

The Grandmaster
The Grandmaster (2013)

Bruce Lee’nin hocasının filmi. Kung Fu sevenler hayal kırıklığına uğramayacaktır. Cinemu editörlerince hem güvenli hem de kaliteli bulunan bir film.

 

Haftanın Öne Çıkanları:

Uçaklar: Haftanın tek çizgi filmi olarak öne çıkıyor.

Geçmişin Sırları: İyi kotarılmış bir gerilim drama.

Arada Kalan:  Boşanmanın çocuklar üzerinde oluşturduğu travma bu kadar iyi işlenebilir.

 

Bu hafta içerik bakımından ‘’Güvenli’’ filmler bölümü için önerilenler

1. Uçaklar(2012)

2. Geçmişin Sırları (2012)

3. Arada Kalan (2013)

4. The Grandmaster (2013)

 

Bu hafta içeriği itibarı ile  ‘’En Güvenli’’ filmler bölümü için önerilenler

1- Arkadaşım’ın Evi Nerede(1987)

2- Ayı(1988)

3- Selam(2013)

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler