Bizimle İletişime Geçin

Etkinlikler

CineEurope “Uluslararası Yılın Sinema Grubu” Ödülü  Cinemaximum ve Mars Entertainment Group’a Verildi

Yayınlandı

tarihinde

Dünyanın en büyük sinema birliği olan UNIC (International Union of Cinemas) tarafından verilen sinema sektörünün en prestijli ödülüne, 2013 yılında bünyesindeki Cinemaximum sinemaları ile Mars Entertainment Group layık görüldü.

CineEurope Uluslararası Yılın Sinema Grubu Ödülü Cinemaximum ve Mars Entertainment Group’a Verildi

33.000 sinema salonunu temsil eden UNIC’in sahiplendiği sinema sektörünün en büyük buluşması “CineEurope” kapsamında Barselona’da düzenlenen törende, ödül Türkiye ve Mars Entertainment Group adına RealD Dünya Başkanı Joseph Peixoto tarafından Muzaffer Yıldırım’a verildi.

Mars Entertainment Group CEO’su Muzaffer Yıldırım, ödül töreninden sonra yaptığı açıklamada;

“ Dünyadaki sinema gruplarını temsil eden en büyük organizasyon olan UNIC’e 2008 yılında Mars olarak yaptığımız üyelik başvuruları kabul edildi ve Türkiye’yi temsil etmeye başladık.

Aynı sinema grubuna sadece bir kez verilen bu ödül için UNIC yöneticileri Türkiye’ye birkaç kez gelip sinemalarımızı gezdiler. Ödülü verirken değerlendirilen kriterler arasında şirketimizin misyonu, sektöre katkısı, 3D konserler, futbol derbileri ve canlı yayınlanan operalar gibi farklı içerikleri misafirlerimizle buluşturması, !f İstanbul Uluslararası bağımsız film festivalini sahiplenmesi ve sinemalarımızın son teknoloji ile dünya standartlarında hizmet vermesi de vardı. Sinema sektöründe ulaşılabilecek en büyük ödülü ilk defa Türkiye’ye getirdiğimiz ve ülkemizi dünya sinema arenasında başarıyla temsil ettiğimiz için tüm ekibim ile birlikte çok büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyoruz.” dedi.

Mars Entertainment Group (MEG), 2001 yılında yaptıkları işi “Lifestyle Engineering” müşterilerini de “misafirlerimiz” olarak tanımlayan ve şehirlerin ve insanların hayatlarında pozitif değişimler yaratmak üzere yola çıkan Muzaffer Yıldırım ve Menderes Utku’nun kişisel sermayeleri ile kuruldu. İş hayatında bir başarı öyküsü olan Mars, vizyoner iki girişimcinin yanlarına özel fonun gücünü alarak çok kısa bir sürede sinema ve spor alanında Türkiye’de sektör lideri konumuna gelmesidir. MEG, sahip olduğu 14 şirketi ve 2,276 çalışanıyla; sinema (Cinemaximum), spor (MAC –Mars Athletic Club & MacFIT) ve yiyecek-içecek(NuPeople) sektörlerinde hizmet veriyor.

Türkiye sinema pazarının büyütmek amacıyla, Mars bünyesindeki Cinemaximum markasıyla anılan ve 24 şehirde 510 sinema salonu sinema zincirinin yanı sıra film prodüksiyon, digilab ve sinema reklam satış şirketleri ile sinema endüstrisinin farklı alanlarında faaliyet göstermektedir. Sektörü desteklemeyi bir adım öteye taşımak için ayrıca içerik gelişimine yatırım yapmakta ve film festivali düzenlemektedir. Mars bünyesinde düzenlenen “!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Film Festivali” bu yıl 80.000 kişiye ulaşmıştır. Festival aynı zamanda ülkede her yıl Mayıs ayında Sundance ortaklığıyla ile Sundance Scriptwriters Lab’i düzenlemektedir.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

Köprüde Buluşmalar 3. Fragman Atölyesi’ne Katılacak Kurgucular ve Yapımcılar Belirlendi

“Fragman Atölyesi” için seçilen filmler açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında, Avrupa Birliği’nin finansmanı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen Köprüde Buluşmalar’ın üçüncü “Fragman Atölyesi” için seçilen filmler açıklandı.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, 29 Kasım-17 Aralık tarihleri arasında Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı kapsamındapost-prodüksiyon aşamasında veya tamamlanmış filmlere yönelik Fragman Atölyesi’nin üçüncüsünü gerçekleştiriyor. 2017 yılı içerisinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen atölye, bu yıl 29 Kasım-17 Aralık tarihleri arasında Mattepost Post Prodüksiyon ve Fragman House’un ev sahipliğinde yapılacak. Filmlerin tanıtımı ve pazarlanması için vazgeçilmez malzemelerden biri olan fragmanın yapım aşamasının önemini vurgulamayı ve Türkiye’de yüksek kalitede fragman üretimini artırmayı hedefleyen atölye, aynı zamanda kurgucuların fragman yapımında uzmanlaşmasına destek olmayı da amaçlıyor.

Atölye kapsamında yönetmen ve kurgucu Eytan İpeker, seçilen filmlerin kurgucularıyla çalışacak. Film sektöründe pazarlama ve dağıtım alanında çalışan Derya Yanmış ise yapımcılar ile brief çalışmaları yapacak. Ayrıca dizilerin fragman kurguları konusunda son yıllarda çalışmalar yapan Fırat Terzioğlu da kurgucular ile deneyimlerini paylaşacak.

3. FRAGMAN ATÖLYESİ’NE KATILACAK KURGUCULAR

 • Erhan Örs
 • İlay Arıkan
 • Nezihe Atun
 • Tuvana Simin Günay

3. FRAGMAN ATÖLYESİ’NE KATILACAK FİLMLER

 • Boşlukta (yön. Somnur Vardar)
 • Maffy’s Jazz (yön. Deniz Yüksel Abalıoğlu)
 • Sardunya (yön. Çağıl Bocut)
 • Yaban (yön. Tareq Daoud)Okumaya Devam Et

Etkinlikler

MIKTA Film Haftası Başlıyor

MIKTA Film Haftası 24 Kasım günü başlıyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Ankara Panora AVM’deki tüm gösterimleri ücretsiz olacak “MIKTA Film Haftası” 24 Kasım’da başlıyor.

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Kore Kültür Merkezi ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortak ev sahipliği ve Avustralya Büyüleçiliği, Meksika Büyükelçiliği ve Endonezya Büyükelçiliği’nin işbirliği ile düzenlenen MIKTA Film Haftası başlıyor. Ankara Panora AVM’de gerçekleşecek  tüm gösterimler ücretsiz olacak.

İşte festivalin programı şu şekilde:

24 Kasım 2021 Çarşamba

 • 18:30 Kokteyl
 • 19:00 – 19:30 Konuşma ve etkinlik tanıtımı
 • 19:30 – 21:30 Türk filmi “Af” gösterimi
 • 21:30 – 22:30 Yönetmeni Cem Özay ile buluşma

25 Kasım 2021 Perşembe

 • 19:30 Avustralya filmi “The Dressmaker” gösterimi

26 Kasım 2021 Cuma

 • 19:30 Meksika filmi “Noche de Fuego” gösterimi

27 Kasım 2021 Cumartesi

 • 14:00 Türk filmi “Mavzer” gösterimi
 • 17:00 Endonezya filmi “Sultan Agung” gösterimi
 • 19:30 – 20:30 Kokteyl

28 Kasım 2021 Pazar

 • 13:30 – 14:00 Kokteyl ve Konuşma
 • 14:00 Kore filmi “Escape from Mogadishu” gösterimi
 • 16:00 – 16:30 Hediye çekilişi
 • 17:00 Kore filmi “Operation Chromite” gösterimi

Ankara Panora AVM Cinemaximum Salon 5

Okumaya Devam Et

Etkinlikler

Esenler’den Hümayun Erşadi’ye Onur Ödülü

Uluslararası Onur Ödülü, İranlı ünlü oyuncu Homayoun Ershadi’ye takdim edilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Hümayun Erşadi

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Esenler Film Günleri kapsamında verilecek Uluslararası Onur Ödülü, usta yönetmen Abbas Kiyarüstemi’nin Cannes’da Altın Palmiye kazanan Kirazın Tadı filminin başrol oyuncusu, İranlı ünlü oyuncu Homayoun Ershadi’ye takdim edilecek.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 11 – 14 Kasım tarihlerinde ikincisi düzenlenecek Esenler Film Günleri’nde uluslararası dalda Onur Ödülü verilecek isim belli oldu. Bu yılki ödül, dünyaca ünlü usta yönetmen Abbas Kiyarüstemi’nin Cannes’da Altın Palmiye kazanan “Kirazın Tadı – Tam-ı Gilas” filminin başrol oyuncusu İranlı oyuncu Homayoun Ershadi’ye takdim edilecek.

1947 yılında İran’ın İsfahan şehrinde doğan Humayoun Ershadi, İtalya’da mimarlık okudu ve uzun yıllar mimar olarak çalıştı. Kirazın Tadı filmiyle Türkiye’de de büyük üne sahip olan usta oyuncu, aynı zamanda dünya sinemasının büyük ustaları arasında yer alan İranlı yönetmen Abbas Kiyarüstemi’nin yanı sıra, ülkenin diğer önemli yönetmenlerinden Dariush Mehrjui ile de aynı filmde çalıştı. Alejandro Amenábar, Anton Corbijn ve Kathryn Bigelow gibi dünyaca ünlü ödüllü yönetmenlerle uluslararası projelerde yer alan Ershadi, Marc Forster imzalı “Uçurtma Avcısı” filminde de baba rolüyle büyük kitlelerin beğenisini kazandı. 

Ulusal daldaki Onur Ödülleri bu yıl Türk sinemasına sağladıkları büyük katkılar nedeniyle, 200’e yakın filmde canlandırdığı başarılı karakterle yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ödülle dönen, usta oyuncu Hülya Koçyiğit ve Türk sinema eleştirmenliği ve tarihçiliğinin önemli isimlerinden Burçak Evren’e verilecek. Ödüller, 11 Kasım Perşembe akşamı gerçekleştirilecek Esenler Film Günleri’nin açılış gecesinde takdim edilecek.

Kısa Film Yarışması Başvuruları Sürüyor

Öte yandan Esenler Film Günleri kapsamında düzenlenen kısa film yarışması başvuruları devam ediyor. Yarışmada birinciliği elde eden filme 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL ödül verilecek. Adaylar yarışmaya 15 dakikalık süreyi aşmayan bir filmle katılma hakkına sahipler.Yarışmada dereceye giren diğer filmler de unutulmayacak. İlk 10’a girip finalist olarak yarışan ancak dereceye giremeyen 7 filme motivasyon desteği olarak 2’şer bin TL’lik gösterim telifi takdim edilecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler