Cinderella’nın Çekimleri Londra’da Başladı

Dünya

cinderella-live-action-release-date

Walt Disney Pictures, Disney’in klasikleşen masalının ilk aksiyon uyarlaması olan “Cinderella”nın çekimlerine Londra’da başlandığını duyurdu.

Oscar adayı Kenneth Branagh’ın  yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Cinderella rolünde Lilly James , Prens rolünde Richard Madden ,kötülüğüyle meşhur üveyanne Lady Tremaine rolünde Oscar ödüllü Cate Blanchett yer alırken Oscar adayı Helena Bonham Carter da  Cinderella’ya yardım eden periyi canlandırıyor. Holliday Grainger  ve Sophie McShera  sırasıyla Ella’nın üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drisella rolündeler. Stellan Skarsgård  ve Nonso Anozie ise Baş Büyük Dük ve Prens’in sadık dostu Kaptan rolünde karşımıza çıkıyor.Tony ödüllü Derek Jacobi ise Kral’ı canlandırıyor.

“Cinderella”nın yapımcılığını Simon Kinberg , Allison Shearmur , David Barron  üstleniyor. Filmin senaryosu Chris Weitz’a  ait.

“Cinderella”nın hikayesi, annesinin acılı ölümünün ardından tüccar olan babası ikinci kez evlenen genç Ella’nın hayatını konu alıyor. Çok sevdiği babasına destek olmak isteyen Ella, üveyannesi Lady Tremaine ve kızları Anastasia ile Drisella’ya evlerinde kucak açar. Fakat Ella’nın babası ani ve beklenmedik bir biçimde hayatını kaybedince kendini kıskanç ve gaddar bir ailenin ocağına düşmüş bulur. Sonunda üstü başı kül içinde olan bir hizmetçiye dönüşen ve adı da bu haline uygun olarak Külkedisi olarak değişen Ella artık umudunu yitirmeye başlar. Fakat kendisine yaşatılan gaddarlığa rağmen Ella, annesinin son sözlerini hayata geçirmekte kararlıdır: “cesur ve nazik ol”. Onu istismar edenlere rağmen umutsuzluğa düşmeyecektir. Ella ormanda cesur bir yabancıyla karşılaşır. Onun prens olduğundan habersizdir. Onu sarayda çalışan sıradan biri sanan Ella sonunda kendine benzeyen birini bulduğunu düşünür. Baloya katılmaları için saraydan bütün genç kızlara açık bir davetiye gelince hayatı değişmek üzere olan Ella’nın çekici “Kit”e yeniden rastlamaya dair umutları tekrar yeşerir. Ancak üveyannesi onun baloya gitmesini yasaklar ve elbisesini yırtar. Ama sonu iyi biten her peri masalında olduğu gibi Ella’ya da biri yardım eder ve bir bal kabağı ile birkaç faresi olan nazik, dilenci kadın Cinderella’nın hayatını sonsuza dek değiştirir.

“Cinderella”nın çekimleri Pinewood Studios’ta ve İngiltere’deki çeşitli mekanlarda gerçekleşecek.

Walt Disney Studios Motion Pictures’ın dağıtacağı “Cinderella” 2015’te vizyona girecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up