Çin Sansürledi, Deadpool Cevap Verdi

Dünya

Marvel evreninin en çılgın karakterlerinden Deadpool çizgi romanda aşırı şiddet seven, argo sözcükler kullanmaktan sakınmayan bir anti-kahraman. Önümüzdeki hafta vizyona girecek filmde çizgi romandaki bu ruhtan ödün vermek istemeyen yapım şirketi, son yıllarda vizyona giren birçok süperkahraman filminin aksine Deadpool‘u +18 olarak yayınlayacak. Bu da çizgi romanda gördüğümüz Deadpool‘u sınırlamadan izleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Bu durum aynı zamanda filmin birçok ülkede yasaklanacağının da işaretçisiydi. Bu ülkelerden ilki Çin oldu. Çin geçtiğimiz ay filmi aşırı şiddet, cinsellik ve argo kullanımı içermesi nedeniyle yasakladı. Son yıllarda süperkahraman filmlerinin Çin’deki hasılatı oldukça yüksek olduğu için Çin yasağı oldukça yankı uyandırmıştı. Ryan Reynolds‘la yapılan bir röportajda oyuncuya Deadpool‘un Çin yasağına dair mesajının ne olabileceği soruldu. Reynolds ise fragman tadında ve yine argo içeren Deadpool‘un mesajının ne olabileceğini söyledi.

Film 12 Şubat’ta vizyona girecek.

dead-banner

_____

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up