Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Bütçesi Belli Oldu

Hollywood

Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet, 225 milyon dolarlık bütçeyle çekilebilir. Merakla beklenilen Tenet, Nolan’ın bugüne kadarki en yüksek bütçeli filmi olacak gibi gözüküyor.

Son olarak Dunkirk ile karşımıza çıkan Christopher Nolan, bu kez romantik gerilim filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Denzel Washington’ın oğlu, Blackkklansman filminin başrolü John David Washington‘ın başrolünü üstleneceği filmin oyuncu kadrosuna Robert Pattinson ve Elizabeth Debicki de dahil edilmişti. Son olarak kadroya Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Clémence Poésy, Dimple Kapadia ve Michael Cain’in de dahil olduğu bilgisi geldi.

Inception, Dunkirk, Batman serisi, Prestij, Memento, Interstellar gibi Hollywood’un en çok konuşulan filmlerine imza atan Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet, bir romantik gerilim olacak. Christopher Nolan’ın kendi yazdığı senaryodan filmleştireceği Tenet’in hikayesi, “uluslararası casusluk dünyası içerisinde şekillen epik bir aksiyon” olarak duyuruldu.

Indiewire’ın haberine göre filmin bütçesinin 225 milyon dolar olması bekleniyor. Tenet’ın bir kısmını Estonya’da çekmek için çalışmalara başlayan Nolan’ın, John David Washington ve Robert Pattinson ile beraber Estonya’nın başkenti Tallinn’e geldikleri açıklandı.

Hükûmet yetkilileri, haziran ayının son günü için Pärnu Otoyolu’nun büyük bir kısmını ulaşıma kapatacaklarını belirtti. Estonya Maliye Bakanı Martin Helme, yerel ekonomiyi artırması beklendiği için Estonya Film Fonu aracılığıyla filme yaklaşık 5.6 milyon dolarlık finansman sağlamaya hevesli olduklarını söyledi. Estonya Kamu Yayıncılığı-Estonian Public Broadcasting (ERR)- tarafından yapılan bir açıklamaya göre filmin Estonya’daki çekimleri için 18,5 milyon dolar ayrılmış. Kalan 6 ülke için bu rakamın daha yüksek olması bekleniyor.

Film projesinin prodüksiyonuna ise 2019’un Haziran ayı içerisinde başlanacağı bilinenler arasında yer alıyor. Nolan’ın The Dark Knight Rises’tan sonra bütçesi 200 milyon doları aşan 2. filmi olacak Tenet, yönetmenin en yüksek bütçeli filmi olacak gibi gözüküyor.

Daha önce Warner Bros tarafından 2020 yılında yayınlanacağı duyurulan filmin vizyon tarihi de netleşti. Film, 17 Temmuz 2020’de seyirciyle buluşacak.

Ayrıca şu sıralar Denis Villeneuve’nun yeni filmi olan Dune’un müziklerini bestelemekle meşgul olan Hans Zimmer, uzun bir aradan sonra ilk defa bir Nolan filminin kadrosunda yer almayacak. Tenet‘in müziklerini, Black Panther ile Oscar kazanan genç müzisyen Ludwig Göransson hazırlayacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up