Christopher Nolan’dan Warner Bros.’un 2021 Kararına Sert Eleştiri

Hollywood Manşet

Uluslararası yayın şirketi “Warner Bros.” 2021 yılında vizyona girecek olan filmlerinin eş zamanlı olarak HBO Max’te de yayınlayacağını açıklamıştı. Mevcut açıklamaya usta yönetmen Christopher Nolan’dan sert bir eleştiri geldi.

Dünyaca ünlü yayın şirketi Warner Bros., 2021 yılı itibari ile vizyona girecek olan filmlerini eş zamanlı olarak HBO Max‘te yayınlayacağını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Bu açıklama sinema dünyasında çok yankı bulup ağır eleştirilere maruz bırakıldı. En sert eleştiri ise usta yönetmen Christopher Nolan‘dan geldi.

Koronavirüs pandemisi boyunca yeni filmi Tenet‘i sinemalarda vizyona sokmam için elinden geleni yapan Nolan, Warnet Bros.‘un bu yayın kararını sinemacılara danışmadan yapılmış bir eylem olarak nitelendirdi. Christopher Nolan, konuyla ilgili THR’a verdiği demeçte ise eleştiri tonunu daha da arttırdı:

Sinema sektörünün en büyük yönetmenleri ve oyuncularından bazıları, en büyük film stüdyosuyla çalıştıklarını düşünerek girdikleri yataklarından, en kötü stream platformu için çalıştıklarını keşfederek uyandılar.

Warner Bros.‘un aldığı kararla neyi kaybettiğinin farkında olmadığını belirten Nolan, bu mevzu özelinde stüdyoya karşı konumlanan ilk WB partnerlerinden biri değil. Dune ve Godzilla vs. Kong filmlerinin ortak yapımcısı olan Legendary Entertainment‘ın, kendileri dahil edilmeden alınan bu karar sebebiyle Warner Bros.‘u dava etmeye hazırlandığı belirtilmişti. $175 milyon bütçeli Dune ve $160 milyon bütçeli Godzilla vs. Kong‘un yapım bütçelerinin önemli bir kısmını finanse eden Legendary Entertainment, WB‘nin HBO Max hamlesi sürecinde büyük oranda dışarıda bırakıldıklarını belirtiyor.

Kaynak: boxofficeturkiye.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up