Christopher Nolan Son Filmi Dunkirk’i Anlattı

Günün Haberi Hollywood

Zaman geçiyor ve Christopher Nolan’ın son filmi Dunkirk’in vizyon tarihi de yaklaşıyor. Nolan cephesinden de açıklamalar gelmeye başladı.

Her defasında kafa karıştıran ve ter köşe yapan Nolan bu defa hikayeyi başka bir açıdan ve sade bir şekilde anlatacağını söyledi. Première dergisine verdiği röportajda Dunkirk‘in üç askerin üç farklı mekanda geçen öyküsünü bize aktaracak. Hava, kara ve suda yaşam mücadelesi.

Nolan “Baktığınızda anlatış tarzım epey karmaşık gözükebilir ancak emin olun hikaye çok sade ve yalın olacak” dediği Dunkirk Tahliyesi’ni şöyle anlatıyor:

“Bu, İkinci Dünya Savaşı’nın en önemli anlarından biri. Eğer bu tahliye başarılı olmasaydı, Büyük Britanya teslim olup silahları bırakmaya mecbur bırakılabilirdi. Ve bütün dünya, ya yitirilirdi ya da kaderi çok daha farklı olurdu. Almanlar şüphesiz ki tüm Avrupa’yı fetheder, ABD de savaşa katılmazdı. Savaş ve dünya tarihinde bir kırılma noktası, belirleyici bir andı. Ayrıca tahliyenin başarısı aslında bir vazgeçiş olsa da Churchill’in kitleleri harekete geçiren etik zafer fikrini ve direniş ruhunu sivillere empoze etmesine imkan sağlamıştır. Askeri sözlükte bir mağlubiyetken, insani açıdan muazzam bir zaferdir.”

Tom Hardy, Harry Styles, Cillian Murphy, Mark Rylance, Fionn Whitehead, Aneurin Barnard ve Jack Lowden‘in başrolünde olduğu film 21 Temmuz’da gösterime girecek.

Nolan çevirisi kaynak: Playtusu.com

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up