Christopher Nolan Mayıs’ta ‘Motor’ Diyecek!

Dünya Hollywood Yakında

Memento, Batman, Inception ve Interstellar derken bizi kendine müptela eden Christopher Nolan şimdi de bir 2. Dünya Savaşı filmi ile geliyor. Bu haberi önceki aylarda vermiştik. Şimdiki haberimiz ise bu filmin çekimlerinin başlama tarihi. Nolan, mayıs ayında ‘motor’ diyecek!

Yıldızlararası ve Başlangıç filmleri ile akıllara kazınan ünlü Hollywood yönetmeni Christopher Nolan’ın yeni filmiyle ilgili gelişmeler var! 2. Dünya Savaşı’nı konu alacak olan Dunkirk’ün çekimleri Mayıs’ta başlayacak.

Adı Dunkirk olan filmin Fransa’da başlanacak olan konsept çekimleri farklı mekanlarda gerçekleşecek. 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkirk Tahliyesi ile ilgili olacak olan filmin başrollerinde Mark Rylance, Kenneth Branagh ve Tom Hardy yer alırken, filmin kadrosunda Jack Lowden, Aneurin Barnard var. Filmi senaryosunu da Nolan yazacak. 1940’ta gerçekleşen Dunkirk tahliyesi sonucunda 225 bin İngiliz ve Kanadalı, 120 bin Fransız askeri olmak üzere 345 bin asker, ölüm çemberinden kurtarılmıştı.

Film Amerika’da 21 Temmuz 2017’de vizyona girecek. Ülkemize ise çok geçmeden geleceğini umut ediyoruz.

nolan-banner

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up