Christian Petzold Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

Avrupa Sineması

Christian Petzold, yeni filmi Undine’nin çekimlerine başladı.

Yella, Jerichow ve Barbara gibi ödüllü filmlere imza atan Almanyalı yönetmen Christian Petzold, son olarak geçtiğimiz yıl Transit ile seyirci karşısına çıkmıştı. Transit filminin ardından zaman kaybetmeden bir sonraki projesinin hazırlıklarına başlayan yönetmenin yeni filminin setinden ilk kare yayınlandı.

Çekimlerine geçtiğimiz hafta başlanan filmin başrollerini Paula Beer ve Franz Rogowski üstlenirken, oyuncu kadrosunda bu iki isme Jacob Matschenz ve Maryam Zaree eşlik ediyor. Filmin görüntü yönetmeni koltuğunda ise Petzold’un 2007 yapımı Yella’dan beri birlikte çalıştığı Hans Fromm oturuyor.

Adını birçok mitolojide bahsi geçen su perisinden alan film, Berlin’de rehberlik yapan Undine (Paula Beer)’nin hikâyesini anlatıyor. Erkek arkadaşı (Jacob Matschenz) onu başka bir kadın için terk terk edince Undine lanetlenerek onu aldatan erkeği öldürmeye ve bir zamanlar mesken tuttuğu sulara geri dönmeye zorlanıyor. Ancak esinlendiği mitolojik karakterin aksine Undine, kendisine biçilen bu role karşı çıkıyor. Erkek arkadaşının onu terk etmesinden kısa süre sonra, bir dalgıç olan Christoph (Franz Rogowski) ile tanışıyor ve ona aşık oluyor. Ne var ki Christoph’un Undine’nin bir şeylerden kaçtığını fark etmesi ve bu yüzden ihanete uğramış gibi hissetmesi, ikilinin harika başlayan ilişkisini tehlikeye atıyor.

Çekimlerinin Ağustos ayında tamamlanması beklenen filmin ne zaman vizyona gireceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up