Chris Evans Kaptan Amerika’dan korkmuş

Dünya

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika ülkemizde de vizyona girdi. Filmde Kaptan Amerika’yı canlandıran Chris Evans, rolden korktuğunu belirterek, “Hayatınızın gelecek 10 yılını etkileyebilecek bir karar almak zordur,” diyor.

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika filminde Chris Evans

Hollywood’un çizgiroman uyarlamaları devam ediyor. Bu uyarlamaların son örneği ülkemizde önceki gün vizyona giren İlk Yenilmez: Kaptan Amerika Captain America: The First Avenger oldu. Joe Johnston’ın yönettiği ve Chris Evans, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving ile Hayley Atwell’ın oynadığı film, asker olmak isteyen 40 kiloluk Steve Rogers’ın deneysel bir programla Kaptan Amerika’ya dönüşmesinin hikâyesini anlatıyor. Filmin başrol oyuncusu Chris Evans, filme hazırlık sürecinin zorlu geçtiğini söylüyor. Evans ile Kaptan Amerika’yı, filmdeki rol arkadaşlarını ve çizgi-romanları konuştuk.

– Projeye nasıl dahil oldunuz?

– Projeyi ilk duyduğum zaman, bu role beni düşünmezler dedim kendi kendime. Sonra okuma provası için çağırıldım. Aslında katılmamayı düşünüyordum. Menajerim, Marvel’in çok ilgilendiğini ve yapımcı Kevin Feige’in benimle konuşmak istediğini söyledi. Kevin’i Fantastik Dörtlügünlerinden tanıdığım için görüşmeyi kabul ettim. Kevin’le görüştüm ve Joe Johnston’la tanıştım. Yine de filmde oynama konusunda ikna olmamıştım çünkü bu filme çok fazla zaman ayırmam gerektiğini biliyordum. Hayatınızın gelecek 10 yılını etkileyebilecek bir karar almak zordur.

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika filminin ekibi 2010 yılında bir panelde...

– Sonunda rolü kabul ettiniz ama…

Evet. Çünkü sürekli karşıma çıkıyordu ve korktuğum için yapmadığımı hissetmeye başladım. Hayatınızda yapmadığınız şeylerden pişmanlık duyarsınız. Pişmanlık yaşamak istemedim, kabul ettim!
– Karakteriniz Steve Rogers için ne düşünüyorsunuz?

– Steve zor bir hayat yaşamış iyi bir adam. Hayatını çok daha kolaylaştırabilecek şeyleri onun elinden almışlar. Hayatta talihsizlikler yaşayan pek çok kişi rahatlıkla kızgınlık duyabilir. Fakat Steve bunu yaşamıyor. Yıkılmaz değerlere sahip iyi bir adam o. Hepimiz onun gibi olmak isteriz. Aslında Boston’da büyürken, Steve’e benzeyen arkadaşım vardı.

– Role nasıl hazırlandınız?

– Tüm Marvel filmlerinde olduğu gibi ilk olarak hayran kitlesini göz önünde bulundurdum. O yüzden önce çizgi romanları okudum ve hayranların onu nasıl gördüğünü anlamaya çalıştım. Senaryodan epey bilgi alacağımı biliyordum. Fakat yine de önce çizgi romanı baz almak istedim. Evet. Filme fiziksel olarak da hazırlandım. Kaptan Amerika iri biri, onun kadar iri olmaya çalışmak zordu. Tüm gün yemek yedim, bu epey zor aslında. Güzel bir şey olacağını düşünebilirsiniz ancak öyle değil. Ayrıca bol bol ağırlık çalışmam gerekti.

Motorsikletli sahnelerin çekim hazırlıkları...

 

– Steve Rogers, Kaptan Amerika’ya dönüşmeden önce sıska bir insandı. Bunu nasıl hallettiniz?

– Oyunculuk gereken bazı durumlarda bedenimi ufaltmaları gerekti. Başka sahnelerde de başımı kullandılar. Yönetmen hangisinin kullanılması gerektiği konusunda düşüncelerimi dinledi.

Filmi başarılı kılan yönetmendir.

 

– Joe Johnston’la ilişkiniz nasıldı?

– Onunla aramızda çok iyi bir ilişki gelişti.
Kamera odaklı çalışıyor, ben de bunu severim. Bu filmi onunla birlikte çekmek bugüne kadarki en iyi deneyimlerimden biri oldu.
Bana göre bir filmi başarılı kılan yönetmendir.
Senaryo ya da karakterler ne kadar iyi olursa olsun değişmez.

Filmin yönetmeni Joe Johnston

– Tommy Lee Jones hakkında ne diyebilirsiniz?

– Bu filmdeki her şey aslında biraz ürkütücüydü.
Buna Tommy Lee Jones’la çalışmak da dahil. Fakat son derece harika birisi.
Daha önce kendimi değersiz hissetmeme neden olan aktörlerle çalıştım fakat o asla böyle bir şey yapmadı.

– Kaptan Amerika kostümünün içinde olmak nasıl?

– Hem güzel hem de sıkıcıydı. İlk kez giydiğimde, her şey bana gerçek göründü.
Kostümü giymek, karaktein canlanmasına yardımcı oldu.

– Filme katılmadan önce çizgi romanlar hakkında ne biliyordunuz?

– Kaptan Amerika’nın kim olduğunu, bir kalkanının olduğunu, fırlattığını biliyordum. Ancak geçmişini, nereden geldiğini bilmiyordum.

-Aynı karakter The Avengers filminde de olacak...

– Evet, The Avengers‘da oynamak için sabırsızlanıyorum.

İrem Akıncı / 
SABAH

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up