Chicago Türk Film Günleri Başladı

Festivaller Türkiye

Türkiye’nin Chicago Başkonsolosluğu ve Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Washington DC tarafından düzenlenen Chicago Türk Film Günleri başladı.

Chicago’nun ünlü sinema merkezlerinden Gene Siskel Film Center’da başlayan ve bir ay sürecek Chicago Türk Film Günleri kapsamında “Türk İşi Dondurma” ve “Çiçero” filmlerinin ABD prömiyerleri yapılacak.

Türkiye’nin Chicago Başkonsolosluğu ve Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Washington DC tarafından düzenlenen Chicago Türk Film Günleri’nde “Türk İşi Dondurma” filmi başta olmak üzere “Babam ve Oğlum”, “Buğday”, “Kalandar Soğuğu” ve “Çiçero” adlı yapıtlar sinemaseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin Chicago Başkonsolosu Umut Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada tüm sinemaseverleri Chicago Türk Film Günlerine davet etti. Acar, şu bilgileri verdi: “Bu akşamdan itibaren Chicago’daki sinemaseverler bir ay boyunca Türk sinemasının yeni ve en yeni örneklerini Gene Siskel Film Center’da izleme fırsatı bulacaklar. Chicago Türk Film Günleri’nin ana teması bu nedenle ‘Türkiye’den Yeni ve Daha da Yeni Hikayeler’ (New and Newer Tales From Turkey) şeklinde belirlendi. Bu akşam ABD’de ilk kez gösterilecek olan Türk İşi Dondurma filmiyle başlıyoruz. Filmin tekrarı 6 Mayıs Pazartesi akşamı saat 08.00’de başlayacak ve her hafta bir film iki gösterimle izleyicilere sunulacak.”

Etkinlik, 12-14 Mayıs’ta “Buğday”, 18-23 Mayıs’ta “Kalandar Soğuğu”, 25-28 Mayıs’ta Türk sinemasının efsane filmlerinden “Babam ve Oğlum” ile devam edecek.

Chicago Türk Film Günleri 1-4 Haziran tarihleri arasında yine ABD’de ilk defa gösterilecek olan “Çiçero” filmiyle son bulacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up