Chavez’in Hayatını Anlatan Dizi Tartışmaları da Beraberinde Getirdi

Diziler

2013’te hayatını kaybeden eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez‘in hayatını anlatan dizi dünya genelinde tartışmalara yol açtı.

Kolombiya‘da çekilen El Comandante adlı dizinin dili İspanyolca. Dizi Latin Amerika’da gösterinde; ilkbaharda ise ABD’nin Telemundo TV kanalında gösterime girecek.

Chavez‘in hayatının her anını (yoksulluktan yükselişe) anlatan 60 bölümlük dizide solcu liderin sürdürdüğü otoriter rejimin, ‘ülkedeki mevcut ekonomik sıkıntılara nasıl zemin hazırladığı‘ anlatıldı.

Chavez‘i Andres Parra oynadı, Chavez destekçilerinin pek çoğu diziyi izlemeden reddetti. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ise diziyi emperyalizmin “çöpü” olarak nitelendirdi.
Chavez’in eski eşi Nancy Colmenares dizinin yapımcı firması Sony hakkında dava açacağını açıkladı.

Eski Parlamento Başkanı ve Sosyalist Partinin önemli isimlerinden Diosdado Cabello Pablo Escobar’ı canlandıran Andres Parra‘nın Chavez rolünde oynamasını iderin imajına zarar vermek için sağcı ve yabancı destekli bir çaba olduğu savını ortaya attı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up