Film > Türkiye 1 yıl önce

Sinefesto

Charlie Chaplin’in “The Kid” Filmi Artizan Sanat’ta

Artizan Sanat’ta bu hafta, “Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Charlie Chaplin’in “Yumurcak”  filmi gösterimi ve ardından Dr. Canan Balan ile bir söyleşi yapılacak.

“Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Artizan Sanat’ta bu hafta, Charlie Chaplin’in en önemli yapımlarından biri olarak kabul edilen, neredeyse otobiyografik filmi, komedi ve dramın düşündüren bir karışımı Yumurcak (The Kid, 1921) sinemaseverlerle buluşacak. 23 Ocak 2023, Pazartesi saat 17: 00’de Artizan Sanat’ta gösterimi yapılacak filmin ardından 18: 15’te moderatörlüğünü Esra Kartal Soysal’ın yapacağı, Dr. Canan Balan’ın konuk olacağı bir söyleşi yapılacak. Canan Balan ile Yumurcak filmi üzerinden, Chaplin filmografisi ve sessiz sinema dönemi konuşulacak.

Film, sevdiği adam tarafından terk edilen Edna'nın etrafında şekilleniyor. Yoksulluğu nedeniyle küçük çocuğuna bakamaz ve onu daha iyi bir hayat sürmesi için zengin olduğunu düşündüğü bir evin önündeki limuzinin yanına bırrakmasını ardından hırsızların bebeği fakir mahallelerindeki bir sokağa bırakmasını konu alıyor.

İlginizi Çekebilir