Bizimle İletişime Geçin

Dünya

‘Charlie Chaplin’in Dünyası’ Müze Oluyor

Yayınlandı

tarihinde

1913 yılında Charlie Chaplin’in Amerikan Keystone Film Şirketi ile ilk kontratını imzalaması sinemada büyük kariyerinin başlangıcı olmuştu. Bugün yüzyıl sonra, İsviçre Vevey şehri Leman gölü kıyısındaki bu malikane 20. yüzyılın en büyük komedyeni Charlie Chaplin anısına müzeye çevriliyor.

Charlie Chaplin

Chaplin, 1950’lerin başında Senatör McCarthy ve Soğuk Savaş dönemindeki komünist avcılığı baskılarından kaçmak için İsviçre’de bu büyük eve taşındı.

Müze, Chaplin’in ölüm tarihi olan 1977 yılından önceki 25 yılını kapsayan hayatını, 14 hektara yayılmış bu neoklasik malikane içerisinde sunulacağını söyleyen Chaplin Müze Başkanı Phillipe Meylan: “Park içerisinde aynı zamanda bir stüdyo inşa edeceğiz ki Chaplin filmlerinin tarihini ziyaretçilere daha iyi anlatsın. Modern ve interaktif bir müze inşa ediyoruz. Bu sebepten ötürü buna ‘Chaplin’in Dünyası’ adını verdik” dedi.

Chaplin’in Dünyası kavramı büyük komedyenin insan tarafını da göstermek istiyor diye belirtiyor müzenin mimarı Ives Durand: “Bu müze Chaplin’in bize miras braktığı çalışmaların boyutunu gösterecek. Onun çalışmaları hem dokunaklı hem de komikti. Charlie Chaplin büyük bir hümanistti. Filmleri derinden toplumu ve insanlığı ilgilendirirdi. Tüm bu özellikleri müze içerisinde yansıtmaya çalışacağız.”

Laura Chaplin, Charlie Chaplin’in torunu, İngiltere ve İsviçre arasında yaşayan, çalışmalarından bir kısmını dedesine adamış sanatçı, müze hakkında: “Hayatının sonlarına doğru unutulacağından dolayı endişeliydi. Çünkü çok sıkı çalıştı ve kuvvetli bir mesajı vardı, galiba en çok istediği de buydu. Hatırlanmak ve insanların mesajını bugün de hala duymasını istiyordu” şeklinde açıklama yaptı.

Chaplin’in Dünyası Müzesi 2015 yılı yaz ayında kapılarını ziyaretçilerine açmayı hedefliyor.

Euronews

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

2021’in En Çok Seyredilen Filmi “Shang-Chi” Oldu

Lider belli oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Shang-Chi

Normalleşme ile birlikte sinema filmlerine olan talep tekrardan artarken 2021’in en çok seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu.

COVID-19 sonrası sinemaların normalleşmeye başlamasıyla birlikte 2021’in en yüksek hasılat yapan ve en fazla seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu. ABD gişesinde yılın eski lideri olan Black Widow’u geride bırakarak birinciliği yaklayan Shang-Chi, cuma günü itibariyle 3.952 salonda vizyona girerek 3.59 milyon dolar kazandı ve toplam 186.7 milyon dolar kazanmış Black Widow filmini geride bıraktı.

ABD’de toplamda $196,46 milyona erişen Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, sadece sinemalarda gösterime girdi. Henüz Çin sinemalarında vizyona girmeyen film dünya genelinde ise $363,36 milyona ulaştı.

Filmin konusu: Babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir.

Okumaya Devam Et

Dünya

10. Avustralya Akademi Ödülleri Açıklandı

En İyi Film, Promising Young Woman seçildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi film seçilen Promising Young Woman filmi

Bu sene Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından 10. kez düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri açıklandı.

Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri (AACTA)’nin sahipleri belli oldu. Profesyonel sinema ve televizyon yapımlarını taçlandıran törende en iyi film ödülünü Promising Young Woman kazanırken, en iyi drama dizisi Queen’s Gambit seçildi.

En İyi Film Ödülü: Promising Young Woman
En İyi Yönetmen: Chloé Zhao – Nomadland
En İyi Senaryo: Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Carey Mulligan – Promising Young Woman
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Olivia Colman – The Father

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi drama dizisi seçilen Queen's Gambit.

En İyi Drama Dizisi Ödülü: Queen’s Gambit
En İyi Komedi Dizisi: Schitt’s Creek
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Dizi): Aaron Pedersen – Mystery Road
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Dizi): Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Okumaya Devam Et

Dünya

Emma Stone’lu Cruella Filminden Fragman Yayınlandı

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

La La Land, The Amazing Spider-Man ve The Help gibi dikkat çeken yapımlarda başrolü üstlenen gen oyuncu Emma Stone’un yeni filmi Cruella’dan ilk fragman yayınlandı.

Oscar ödüllü Emma Stone’un, kötü karakter Cruella de Vil’e hayat verdiği Cruella filminin yönetmen koltuğuna Craig Gillespie oturuyor.

Filmde Emma Stone’a Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham ve Mark Strong gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler